Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 12.07.2018 15:55
Historia w Mafii 3 miała mieć inny początek
520V

Historia w Mafii 3 miała mieć inny początek

Mafia 3 nie odniosła spektakularnego sukcesu, jednak gra mogła się pochwalić niezłą fabułą. Okazuje się, że jej początek miał wyglądać zupełnie inaczej.

Dzisiaj Mafia 3 odbija się czkawką zarówno graczom jak i studiu, które stworzyło tę produkcję, ponieważ wielu pracowników straciło pracę. Wielu z was pewnie pamięta jak rozpoczynała się historia Lincolna Claya - dziś dowiadujemy się, że mogła mieć zupełnie inny początek.

Masowe zwolnienia wśród twórców Mafii 3

Mafia 3 rozpoczyna się na wzór filmu dokumentalnego, który opowiada nam co się wydarzyło przed właściwymi wydarzeniami. Jednak jak wyjawia reżyser gry - Haden Blackman - pierwotnie miało to wyglądać zupełnie inaczej.

W późnym etapie produkcyjnym postanowiliśmy dodać sekwencję, która była krwawym prologiem, prezentującym zasadzkę mafii na Lincolna i kilku jego przyjaciół. To było niesamowicie brutalne - Lincoln musiał uciec się do bezwzględnych środków, by uciec. W teorii to intro miało wytłumaczyć, dlaczego bohater opuścił Wietnam.

Ta wersja była jednak zbyt brutalna i zrobiona na siłę, do tego stopnia, że jak twierdzi Andrew Wilson - producent wykonawczy - usunięto wszystkie możliwe kopie, a sam bohater tylko w jednej scenie z ojcem Jamesem wspomina o przeszłości.

Jeżeli kiedykolwiek by się wydostało, w jakiejkolwiek formie, bez żadnego kontekstu, wyglądałoby okropnie. „Odłączone” od gry szokuje jeszcze bardziej.

Decyzję o usunięciu tej sceny reżyser gry podjął po nieprzychylnych wewnętrznych opiniach.

(...) Zamiast czegoś, co naprawdę łapało cię i wkładało w buty Lincolna, sprawiało, że bałeś się o niego i chciałeś mu pomóc. Skończyliśmy z tym, ponieważ otrzymaliśmy informacje zwrotne, które były dla mnie bardzo bolesne. To było coś, czego pierwotnie broniłem, ponieważ pracowaliśmy nad tym kilka miesięcy, ale pewnego dnia skończyłem to, ponieważ był to bardzo delikatny temat. Z perspektywy czasu było to absolutnie słuszne.

Dziś nie dowiemy się czy faktycznie było to coś, co nawet dla dojrzałego odbiorcy mogłoby być ciężko strawne. Możemy za to przypomnieć sobie jak wyglądał finalny wstęp do historii Lincolna Claya.

Mafia 3 - intro

 

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-07-11-mafia-3-cut-opening-so-controversial-all-trace-of-it-had-to-be-erased

Tagi: 2K Games Hangar 13 mafia iii pc PlayStation 4 wideo Xbox One