Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 12.07.2018 14:22
Kultowa seria z PC wraca do żywych
1026V

Kultowa seria z PC wraca do żywych

Commandos to seria, która powinna być bliska sercu każdemu, kto wychował się w latach 90. Po latach ciszy pojawiła się nadzieja na powrót marki. 

Commandos to seria RTS-ów autorstwa Pyro Studios zapoczątkowana w 1998 roku. Akcja gier działa się podczas II wojny światowej. W 2006 roku ukazała się ostatnia produkcja z serii - Commandos: Strike Force - jednak w odróżnieniu od poprzednich części był to taktyczny shooter ukazany z perspektywy pierwszej osoby. Od tamtego czasu fani czekają na powrót marki i właśnie pojawiło się światło w tunelu.

World War 3 - pokazano fragment rozgrywki

Niemiecki producent i wydawca, Kalypso Media za pośrednictwem Facebooka ogłosił, że nabył prawa do marki należące do Eidos Interactive. Firma ma w planach nie tylko przeniesienie starych odsłon na obecne platformy, ale także pracuje nad nowym tytułem.

Mamy wielki szacunek do tego co Pyro Studios stworzyło i osiągnęło w całej swojej historii Uważamy, że naszym obowiązkiem jest ożywienie i dalszy rozwój tych ukochanych gier dla fanów z całego świata. Oczywiście będzie to obejmowało opracowanie zupełnie nowej gry na wszystkie platformy, ale także szeroką adaptację istniejących tytułów na współczesne technologie i platformy. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani możliwościami i wkrótce zaczniemy rozmawiać z potencjalnymi deweloperami.

Kilka słów na temat przejęcia postanowił wypowiedzieć także założyciel Pyro Studios, Ignacio Perez:

Od dłuższego czasu szukaliśmy odpowiedniego partnera do kontynuacji naszych produktów i marek. Kalypso ma duże doświadczenie i cieszy się dobrą opinią we wskrzeszaniu znanych tytułów i cieszymy się, że nasze IP jest w tak dobrych rękach.

W swym portfolio Kalypso Media posiada prawa do takich tytułów jak seria Tropico, Disciples III czy Airline Tycoon.

Commandos: Za linią wroga - gameplay

 

Źródło: Facebook (Kalypso Media)

Tagi: commandos Kalypso Media Pyro Studios wideo