SKLEP
Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 11.07.2018 15:55
State of Mind - mroczny thriller science fiction z datą premiery
209V

State of Mind - mroczny thriller science fiction z datą premiery

State of Mind to nowa gra twórców Deponii, która przedstawi nam mroczną wizją przyszłości. W świecie opanowanym przez wojny, ludzie przenoszą swój umysł do wirtualnego świata, jednak nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem. Gra już wkrótce będzie dostępna na rynku.

State of Mind to gra autorstwa Daedalic Entertainment, w której poznamy historię Richarda Nolana - dziennikarza, którego umysł utknął między dwoma światami - realistycznym i wirtualnym. 

State of Mind. "Nic nie należy do ciebie, nawet ty sam"

State of Mind zostało zapowiedziane w 2016 roku. Od tamtej pory Martin Ganteföhr wraz z zespołem Daedalic Entertainment pracowali nad nową grą, która ukaże się już 15 sierpnia na PlayStation 4, Xboksie One, PC i Nintendo Switchu

Historia opowie nam o Richardzie Nolanie - dziennikarzu, który zdecydował się przenieść swój umysł do wirtualnego miasta City 5 w momencie, kiedy jego żona i dziecko zaginęły. W wyniku błędu jego umysł zostaje podzielony na dwie części, z których jedna pozostała nadal w rzeczywistym Berlinie, a druga jest w City 5. Bohater nie tylko będzie starał się scalić swój umysł i odkryć co doprowadziło do błędu, ale także odkryć co go łączy z protagonistą z wirtualnego świata - Adamem Newmanem.

Umiejscowienie bohatera między dwoma światami umożliwi nam nie tylko podróżowanie między nimi, ale także na poznawanie przeszłości Richarda, jak żył oraz jaki wpływ na niego i świat miały napotkane postacie. Styl graficzny gry umożliwia oddanie realizmu idei transhumanizmu i pokazaniu jak krucha potrafi być rzeczywistość.

State of Mind - zwiastun fabularny

 

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/07/11/travel-across-worlds-and-through-time-in-sci-fi-thriller-state-of-mind-out-on-ps4-next-month/#sf193489835

Tagi: Daedalic Entertainment nintendo switch pc playstation 4 State of Mind wideo xbox one