SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 11.07.2018 15:05
Odporna na hackowanie rewizja Switcha pojawia się w sklepach
366V

Odporna na hackowanie rewizja Switcha pojawia się w sklepach

Jakiś czas temu informowaliśmy, że przez dziurę w chipie Nvidii, Switcha dało się wyjątkowo łatwo złamać. Jedyną opcją załatania tej dziury była nowa rewizja sprzętu. Ta po cichu trafia do sklepów na świecie.

Dziura obecna w procesorze Tegra obecna była w nim od dawna i Nvidia z nią nic nie robiła od momentu odkrycia przez publikę (niektórzy twierdzą, że dziura była nie bez powodu). Dlatego mało kto był zdziwiony, gdy odkryto, że przez lukę można złamać Switcha.

Nintendo Switch ma dostawać 20-30 indyków tygodniowo

W przeciwieństwie do innych sprzętów, gdzie do łamania wykorzystuje się luki w oprogramowaniu by dostać się do wnętrzności sprzętu, tutaj nie było możliwości wypuszczenia aktualizacji systemu. Bo ta i tak by nic nie dała. Jedynym wyjściem było więc wypuszczenie nowej rewizji konsoli w której dziura w Tegrze będzie załatana na poziomie sprzętowym.

Nintendo, co było oczywiste, nie miało zamiaru na ten temat w ogóle się wypowiadać, ale po cichu pracowano nad poprawioną wersją konsoli. I ta, jak donoszą zainteresowani, pojawia się powoli w światowych sklepach. Oznacza to, że starym sposobem ze Switchem już nic nie zrobicie.

Inna sprawa, że już teraz istnieje sposób by Switcha złamać. Oczywiście nie bardzo ma to sens. Chyba, że chcecie szybko wyłapać bana od Nintendo.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/bootrom-patched-switches-appear-at-retail.54531/

Tagi: nintendo switch