Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 05.07.2018 17:37
P.T zostało odtworzone na PC i jest dostępne w grywalnej wersji
437V

P.T zostało odtworzone na PC i jest dostępne w grywalnej wersji

Pamiętacie jeszcze o P.T - anulowanej grze Hideo Kojimy, w demie której przemierzaliśmy w kółko ten sam korytarz? Gra została usunięta z PlayStation 4, lecz teraz powraca na komputerach osobistych.

Zanim Hideo Kojima rozpoczął pracę nad Death Stranding wydawane przez Sony pracował nad tajemniczym projektem - P.T - który miał być kolejną grą z serii Silent Hill. Do jego premiery nie doszło, przez pewien czas demo gry było dostępne na PlayStation Store, ale i ono z czasem zostało usunięte.

Death Stranding - ukryta wiadomość muzyczna w zwiastunie z E3

Pewien siedemnastolatek o pseudonimie Qimsar na początku stycznia tego roku podjął się próby odtworzenia P.T na komputerze. Udało mu się skorzystać z oryginalnych assetów, następnie do projektowania poziomów posłużył mu silnik Unreal Engine 4. Słabiej wypadły animacje stworzone za pomocą Blendera, którego jak sam przyznaje nienawidzi.

Jak się okazało, po siedmiu dniach projekt był grywalny i obecnie każdy może sprawdzić efekty jego pracy, jednak nie jest to jeszcze finalna wersja, a trzeba mieć na uwadze to, że to jego pierwsza gra, którą tworzy. Pełna wersja gry ma ukazać się w ciągu kilku najbliższych dni. Poniżej możecie sami sprawdzić na filmie jak udała się nastolatkowi próba odtworzenia dzieła Hideo Kojimy.

P.T - odtworzenie na PC

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/silenthill/comments/8u7b3a/making_a_full_pt_for_pc_port_using_unreal_engine/

Tagi: p.t pc remake unreal engine unreal engine 4 za darmo

Nie przegap