Daniel Stroński Daniel Stroński 03.07.2018 15:09
Control - tajemnice, nadprzyrodzone moce i styl "new weird"
371V

Control - tajemnice, nadprzyrodzone moce i styl "new weird"

Tegoroczne targi E3 przyniosły zapowiedź nowej gry od studia Remedy z bohaterką przypominająca żywego Gravity Guna. Teraz deweloper dzieli się informacjami w dziennikach deweloperskich.

Control to trzecioosobowa przygoda z nadprzyrodzonymi mocami od Remedy (Alan WakeQuantum Break), w której pokierujemy nową dyrektor Biura Kontroli, Jesse Faden. Jest ona odpowiedzialna za walkę z nadnaturalnymi przeciwnikami ludzkości po tym, jak nowojorska tajna agencja została zaatakowana przez zagrożenie nie z tego świata.

Control - tak wygląda gra w akcji

Jak to studio Remedy Entertainment ma w zwyczaju, nowa historia skupi się na opowiadanej fabule, przedstawiając graczom fantastyczną wersję świata w horrorowym stylu new weird. Najpierw twórcy skupili się na stworzeniu angażującego świata, a potem przygotowali interesującą, ciekawską bohaterkę, która spróbuje odkryć mnożące się wokół tajemnice. I jako że jest to gra akcji - będzie musiała w tym celu powalczyć, oczywiście wykorzystując swoje nadprzyrodzone moce. Premiera planowana jest na przyszły rok.

Control - dzienniki dewelopera

 

Źródło: YouTube (Control Remedy)

Tagi: 505 Games Control pc playstation 4 Remedy Entertainment wideo Xbox One