Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.06.2018 10:23
Sony zastanawia się nad umożliwieniem wspólnej gry z innymi konsolami
386V

Sony zastanawia się nad umożliwieniem wspólnej gry z innymi konsolami

Sony jest ostatnio pod ostrzałem za sprawą ciągłego braku możliwości gry posiadaczy PS4 z innymi konsolami. Dodatkowo, po uszach oberwało się im za blokowanie kont w Fortnite na innych platformach, jeśli te zostały połączone wcześniej z PSN.

Sony wspólną grę umożliwia wyłącznie posiadaczom PS4 i PC-tów, a w przypadku Fortnite, także posiadaczom gry na Androida i iOS. Jeśli ktoś chce grać z posiadaczami Xboksa One i Nintendo Switch - musi o tym zapomnieć. Taka postawa powoduje też, że jeśli połączyliście konto w Fortnite z PSN, to na innej platformie już nie zagracie.

Dlaczego Sony nie pozwala grać z posiadaczami innych konsol?

I za to Sony jest niesamowicie krytykowane w ciągu ostatnich kilkunastu dni. W trakcie konferencji GameLab, redakcja Eurogamera postanowiła wykorzystać czas przeznaczony dziennikarzy i zapytać Sony, czy coś z tym fantem firma zamierza w ogóle zrobić.

Słyszymy te głosy. Przyglądamy się wielu opcjom. Możecie sobie wyobrazić, że jest mnóstwo spraw na które wpływa nasza decyzja i one nie dotyczą wyłącznie jednej gry. Jestem przekonany, że uda nam się wypracować rozwiązanie, które zostanie zrozumiane i zaakceptowane przez graczy, jednocześnie nie szkodząc naszym interesom.

Powiedział Shawn Layden. Czyli coś tam może się za kulisami dzieje, ale na razie - żadnych konkretów. Potwierdzenia, że na 100% dostaniemy cross-play między platformami również brak.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-06-27-sony-confident-it-will-deliver-a-ps4-cross-play-solution

Tagi: cross-play Fortnite playstation 4 Sony