Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 27.06.2018 14:35
Twórcy PUBG wycofują pozew sądowy przeciwko Epic Games
345V

Twórcy PUBG wycofują pozew sądowy przeciwko Epic Games

Fortnite jest obecnie najpopularniejszą grą battle royale na rynku. Nie spodobało się to twórcom Playerunknown's Battleground, którzy pozwali Epic Games do sądu. Teraz jednak wycofują się z tego pomysłu.

W ubiegłym miesiącu Bluehole Studio wystosowało pozew sądowy przeciwko Epic Games, który zarzucał studiu, że  bezprawnie wykorzystuje nazwę Battle Royale, aby promować Fortnite'a. Właśnie poznaliśmy finał tej sprawy.

Twórcy PUBG złożyli pozew przeciw Epic Games

W ubiegły poniedziałek PUBG Corp. wysłał pismo do Epic Games, w którym oznajmia iż wycofuje swoje zarzuty. Nie zostało jednak podane dlaczego tak się stało, ani czy zwaśnione strony doszły do porozumienia. Przypomnijmy, że obie firmy należą do Tencent Holdings, który wydaje produkcje na rynku chińskim. Twórcy Playerunknown's Battleground zarzucali konkurencji zbyt duże podobieństwo do ich gry poprzez np. podobny interfejs.  Sprawie nie pomagał także fakt, że obie gry mimo odmiennej stylistyki graficznej wykorzystują ten sam silnik - Unreal Engine.

Miał to być drugi pozew w walce z plagiatorami, odkąd PUBG Corp. zdecydowało się pozwać NetEase - autorów mobilnych produkcji Knives Out i Rules of Survival - którzy stworzyli lokacje, które wyglądały identycznie względem tych z PUBG-a. Ostatecznie z batalii Fortnite vs PUBG nic nie będzie. 

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-06-27/pubg-drops-lawsuit-against-creators-of-gaming-phenom-fortnite

Tagi: bluehole studio PlayerUnknown's Battlegrounds pozew sprawa sądowa