Daniel Stroński Daniel Stroński 26.06.2018 14:46
Nintendo Labo zostanie wykorzystane przez inne gry Nintendo
222V

Nintendo Labo zostanie wykorzystane przez inne gry Nintendo

Mario Kart 8 Deluxe dodało dziś wsparcie dla kartonowych nakładek na Switcha i wygląda na to, że Nintendo dopiero się rozkręca.

Nintendo Labo to seria kartonowych nakładek na Switcha, z których możemy złożyć np. wędkę czy fortepian, włożyć elementy konsoli i wykorzystać je w serii minigier. Na tym się jednak nie kończy funkcjonalność Labo, bo dzisiejsza aktualizacja do Mario Kart 8 Deluxe pozwala kontrolować wyścigi nakładką udającą kierownicę motoru.

Mario Kart 8 Deluxe kompatybilne z Nintendo Labo

Czy na tym się skończy wsparcie nakładek w innych grach? Bynajmniej! Jak czytamy na oficjalnej stronie Nintendo:

Mario Kart 8 Deluxe to pierwsza gra spoza zestawu Nintendo Labo, która korzysta z toy-conów [kartonowych nakładek - dop. red.] i w przyszłości więcej gier będzie z nimi współpracować. Szczegóły wkrótce!

Co prawda ciężko sobie wyobrazić, jak mielibyśmy korzystać z fortepianu czy "żuczka" poruszającego się dzięki wibracjom joy-conów w innych dużych grach jak Super Mario Odyssey czy The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale Nintendo już nie raz nas zaskoczyło. Zanim poznamy kolejne tytuły ze wsparciem, przypominamy zwiastun użycia toy-conów w Marko Kart 8 Deluxe.

Mario Kart 8 Deluxe - zwiastun wsparcia Nintendo Labo

 

Źródło: http://www.nintendo.co.uk/News/2018/June/Discover-a-new-way-to-play-Mario-Kart-8-Deluxe-with-Nintendo-Labo--1394308.html

Tagi: mario kart 8 deluxe Nintendo Nintendo EPD nintendo labo Nintendo Switch