Kacper Mądry Kacper Mądry 23.06.2018 13:07
Bethesda dokładnie określa swoje zarzuty wobec Westworld
925V

Bethesda dokładnie określa swoje zarzuty wobec Westworld

Wczoraj pisaliśmy o pozwie jak został wystosowany przez Bethesdę. Dzisiaj poznaliśmy o co konkretnie są oskarżeni autorzy mobilnej gry Westworld.

Ciąg dalszy oskarżeń postawionych przed twórcami gry Westworld. Co dokładnie nie spodobało się Bethesdzie?

Bethesda pozywa Warner Bros. Gra Westworld zrzyna od Fallout Shelter

Pojawiło się oficjalne oświadczenie Bethesdy w sprawie pozwu.

Bethesda Softworks złożyła dziś skargę do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych przeciwko Behaviour Interactive i Warner Bros. w związku z naruszeniem praw autorskich, naruszeniem umowy i sprzeniewierzeniem własności intelektualnej. Sprawa ta wynika z rozwoju gry mobilnej "Westworld", która została stworzona dla Warner Bros. Behavior Interactive wcześniej współpracowało z Bethesdą nad rozwojem hitowej gry "Fallout Shelter", a w ramach tej umowy Bethesda posiadała na wyłączność całą własność intelektualną, w tym grę oraz kod  gry chroniony prawem autorskim. Behavior Interactive nielegalnie wykorzystywało ten sam chroniony prawem autorskim kod źródłowy z "Fallout Shelter" do rozwijania "Westworld" i skopiowało projekt gry Fallout Shelter, grafikę, animacje, funkcje gry i inne elementy. W wyniku nieuczciwego zachowania Behavior Interactive oraz Warner Bros, "Westworld" stało się bezczelną kopią "Fallout Shelter" z powierzchownymi, kosmetycznymi zmianami. Bethesda będzie stanowczo bronić swoich praw intelektualnych i podejmować kroki prawne w przypadku naruszenia tych praw.

Pytanie zatem jaki los czeka grę Westworld, która zadebiutowała jakiś czas temu? Możliwe, że zostanie ona wycofana z cyfrowych sklepów, a cały projekt będzie trzeba skasować.

Źródło: https://www.dualshockers.com/bethesda-warner-bros-westworld-mobile-game-lawsuit/

Tagi: behaviour interactive mobile Warner Bros. westworld