Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.06.2018 11:06
AMD zapowiada partnerstwa z Capcomem, Ubisoftem i Rebellion
335V

AMD zapowiada partnerstwa z Capcomem, Ubisoftem i Rebellion

AMD ogłosiło, że nawiązało umowę partnerską z Capcomem, Ubisoftem i studiem Rebellion. Na jej mocy, trzy tytuły tworzone przez tych deweloperów będą wykorzystywać możliwości kart AMD najlepiej.

Na rynku PC-towym dominuje Nvidia, która co chwilę chwali się nowymi partnerami w swoim programie wsparcia. Ostatnio ujawnili, że pod ich skrzydła trafi zarówno Battlefield 5 jak i Shadow of the Tomb Raider. AMD postanowiło odpowiedzieć ogłoszeniem partnerstwa z trzeba wydawcami/deweloperami.

AMD Threadripper 2990X będzie potworem

AMD w partnerskim programie powitało Resident Evil 2, The Division 2 oraz Strange Brigade. Jaki to będzie miało wpływ na te gry? Dostajemy pewność, że każdy z tych tytułów będzie działać bez problemów na kartach AMD, a dodatkowo wykorzysta w pełni ich możliwości jak chociażby obliczanie FP16 czy technologie Rapid Packed Math oraz Shader Intrinsics. Ponadto dostaniemy pewność, że tytuły bez problemu wykorzystają Cross-Fire.

Czy to oznacza, że wspomniane tytuły zadziałają gorzej na kartach Nvidii? Nie. AMD słynie z tego, że ich rozwiązania technologiczne posiadają otwarte źródła i skorzystać może z nich każdy, więc brak sprzętu z ich logo nie wpływa negatywnie na wydajność.

 

Tagi: amd pc resident evil 2 Strange Brigade Tom Clancy's The Division 2