Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.06.2018 09:41
Kolejne spin-offy Star Wars wstrzymane
1152V

Kolejne spin-offy Star Wars wstrzymane

Seria spin-offów "A Star Wars Story" w której dotychczas otrzymaliśmy dwa filmy została wstrzymana przez Lucasa.

Seria spin-offów "A Star Wars Story" miała wypełniać luki między kolejnymi filmami z głównego nurtu Gwiezdnych wojen, opowiadając przy okazji więcej o ulubionych postaciach fanów. Na początek dostaliśmy udane Łotr 1, więc z optymizmem patrzeliśmy w przyszłość.

Recenzja: Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Po czym przyszła katastrofalna premiera filmu z Hanem Solo, który zarobił wyjątkowo mało dla Disneya, co pchnęło firmę do decyzji o tymczasowym zawieszeniu prac nad kolejnymi filmami z tej antologii. I ta decyzja zasmuci fanów przede wszystkim czekających na solowy film z Bobba Fettem oraz Obi Wanem Kenobim.

Nad tym pierwszym pracować miał James Mangold, który na swoim koncie ma świetnego Logana. Film z Obi Wanem także miał rozpocząć poszukiwanie osób za niego odpowiedzialnych. Ale po tej decyzji - całość zostaje wstrzymana. I kolejnym filmem w świecie Gwiezdnych wojen będzie Epizod IX.

Nie ruszono za to kolejnej trylogii, która zostanie wyreżyserowana przez Riana Johnsona. Podobnie jak osobnej serii filmów, za którą odpowiadać mają osoby odpowiedzialne za Grę o Tron - David Benioff i D.B. Weiss.

Disney być może wróci do solowych filmów o postaciach z tego uniwersum już po wydaniu dziewiątego epizodu. Jeśli tak się stanie, trzeba będzie przede wszystkim przemyśleć strategię planowania i tworzenia, by uniknąć problemów z produkcją (Solo zmienił reżysera, Łotr 1 także miał problemy). Miejmy tylko nadzieję, że nikt nie potraktuje poważnie argumentu, że Solo był klapą, bo bohaterem był biały mężczyzna (co sugerują nawiedzone strony internetu)...

Źródło: http://collider.com/star-wars-spinoffs-on-hold/

Tagi: