Daniel Stroński Daniel Stroński 20.06.2018 12:14
Pokemon Quest trafi na Androida i iOS-a w przyszłym tygodniu
518V

Pokemon Quest trafi na Androida i iOS-a w przyszłym tygodniu

Darmowe Pokemon Quest jest od niedawna dostępne na Switchu, a już za tydzień zawita na smartfony i tablety. Dacie szansę oryginalnym 151 pokemonom?

Pokemon Quest trafiło pod koniec ubiegłego miesiąca na konsolę Nintendo Switch i chociaż zgarnęło trochę krytyki, szybko uzbierało pierwszy milion ściągnięć, obecnie mogąc się pochwalić około 2,5 mln pobrań. Niektórym nie podobała się oprawa czy fakt, że mamy niewielki wpływ na zachowanie pokemonów. Wielu jednak doceniło taktyczny aspekt rozgrywki i powstały całe społeczności graczy.

Żadna "minecraftowa popierdółka" - szczegóły rozgrywki Pokemon Quest

W Pokemon Quest zbieramy pokemony, by wybrać uzupełniającą się nawzajem trójkę z nich i wysyłać na misje. Stworki chodzą same od przeciwnika do przeciwnika, a nam pozostaje aktywowanie ataków oraz ew. polecenie ucieczki. Taktyczna głębia tkwi w przygotowaniach do walki - szukaniu poków, trenowaniu, dobieraniu odpowiednich ataków i przydzielaniu specjalnych kamieni zwiększających statystyki i nadających bonusy. Po misjach zdobywamy z kolei składniki potraw, które przyciągają nowych podopiecznych.

Obecnie dostępna wyłącznie na Switchu, darmowa gra miała trafić pod koniec tego miesiąca na urządzenia mobilne. Twitter przynosi japońskie ogłoszenie daty premiery:

... która, jeśli wierzyć serwisowi Serebii.net, została wyznaczona na 28 czerwca. Gra będzie dostępna na urządzeniach z Androidem i iOS-em. Przypominamy, że postęp z wersji na Switcha nie będzie mógł zostać przeniesiony.

Pokemon Quest - zwiastun

 

Źródło: Twitter (@Pokemon_cojp)

Tagi: Android iOS mobile Nintendo Pokémon Quest