Kacper Mądry Kacper Mądry 18.06.2018 11:56
Phil Spencer o polityce Sony: "Nie pomaga rozwijać rynku gier"
664V

Phil Spencer o polityce Sony: "Nie pomaga rozwijać rynku gier"

Phil Spencer postanowił skomentować sprawę ograniczeń wprowadzanych przez Sony w usłudze sieciowej. Jego słowa są dość krytyczne.

Jakiś czas temu zrobiło się głośno o Sony, które nie pozwala grać graczom Fortnite Battle Royale na swoim koncie na innych konsolach niż PlayStation. Teraz swoje zdanie wyraził Phil Spencer.

Fortnite Battle Royale. Sony żenująco komentuje aferę z blokowaniem kont

Phil Spencer uważa, że takie zachowanie Sony nie pomaga całej branży, przytaczając potencjalną sytuację, która może zmiękczyć serca rodziców:

Jeśli kupisz swojemu dziecku, powiedzmy Xboksa, a ja kupię PlayStation, a są urodziny i dzieci chcą zagrać razem kiedy wrócą do domu, a okazuje się, że nie mogą to nie pomaga to konsumentom. Jeśli nie pomaga to konsumentom oraz producentom, to nie pomaga również w rozwoju rynku gier wideo. Nie zamierzam jednak nikogo sądzić za podejmowanie ich decyzji, ponieważ to oni zarządzają swoim biznesem.

Z jednej strony ciężko się nie zgodzić, ale z drugiej widać, że Phil Spencer wykorzystuje okazje, aby wbić szpilę w PlayStation pod pretekstem bycia miłym dla wszystkich. Pozostaje pytanie czy taka polityka Sony odwróci ogromną społeczność graczy od firmy?

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2018/06/17/xbox-and-nintendo-bosses-on-fortnite-cross-play/

Tagi: Epic Games fortnite battle royale mobile nintendo switch pc PlayStation 4 xbox one