Kacper Mądry Kacper Mądry 15.06.2018 19:52
PlayStation Now może otrzymać opcję pobierania gier
967V

PlayStation Now może otrzymać opcję pobierania gier

Istnieje szansa na to, że PlayStation Now zaoferuje opcję pobierania gier. Czy oznacza to zatem przebudowę usługi na wzór Game Pass od Microsoftu?

PlayStation Now służy graczom PlayStation 4 oraz PC jako usługa streamująca gry z konsol Sony. Dotychczas nie było żadnej informacji o możliwości pobierania gier.

Spider-Man rusza się jak marzenie - analiza targowego dema

Nadzieja na takową opcję pojawiła się jednak dzisiaj za sprawą użytkownika serwisu Reddit. Podczas ogrywania streamowanego Alpha Protocol natrafił on w opcjach na wcześniej niedostępną funkcję. W jego aplikacji pojawiła się zakładka "Pobierz grę".

ps now

Funkcja ta miałaby cofnąć gracza do opisu gry oraz rozpocząć jej pobierania. W jakim celu czy na jakich warunkach? Tego aktualnie nie wiemy. Autor wpisu informuje, że opcja nie reaguje na jej uruchamianie. Użytkownik donosi także, że opcja ta nie występuje we wszystkich grach jakie próbował on uruchomić.

Pojawia się zatem mnóstwo pytań. Czy oznacza to, że Sony planuje uruchomić możliwość ściągania gier z PlayStation 3 na PlayStation 4? Jak miałaby taka funkcja działać zważywszy na zupełnie odmienną architekturę obu sprzętów? Szkoda jednak, że nie zmienia to jednej rzeczy - PlayStation Now wciąż jest niedostępne w Polsce.

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2018/06/15/playstation-now-download-feature/

Tagi: pc playstation 4 playstation now