Anna Jurak Anna Jurak 14.06.2018 11:51
W The Walking Dead: The Final Season powrócą znajome twarze
842V

W The Walking Dead: The Final Season powrócą znajome twarze

Pdczas tegorocznego E3 dowiedzieliśmy się sporo na temat ostatniego sezonu The Walking Dead od Telltale Games. Między innymi obiecano, że przyjdzie nam ponownie spotkać postacie z poprzednich odsłon.

The Walking Dead: The Final Season zadebiutuje 14 sierpnia tego roku. Zagramy na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wersja na konsolę Nintendo Switch ma się ukazać nieco później.

W The Walking Dead: The Final Season czeka nas walka z użyciem QTE

Podczas tegorocznego E3 Sony zaprosiło nie tylko reprezentanta ekipy Telltale Games, lecz także aktorkę głosową, wcielającą się w rolę Clementine. Melissa Hutchison wystąpiła również podczas tegorocznego PC Gaming Show. Melissa odgrywa rolę Clem przez wszystkie części serii. Z tego powodu musiała nieco zmienić głos. Zaczynała bowiem od roli małej dziewczynki, teraz Clementine jest już nastolatką. Aktorka zdradza, że Clementine stała się sporą częścią jej życia. Czuje się zaszczycona, że może "być" Clementine. Sama Melissa stwierdziła, że nie chce spoilerować poprzednich sezonów, ale to wariactwo, jeśli ktokolwiek nie zna tego tytułu. Przypomniano nam, że jeśli zamówimy preorder ostatniej odsłony, wszystkie pozostałe otrzymamy za darmo.

Twórcy zaznaczają ewolucję jaką przeszła postać Clementine. Stała się ona bardziej dojrzała i odpowiedzialna. Tym razem to ona będzie musiała chronić najbliższą osobę, którą dla niej stał się AJ. Finałowy sezon odwraca więc o 180 stopni rolę Clem. W pierwszym sezonie to Lee opiekował się nią i uczył ją sztuki przetrwania. Różnica polega jednak na tym, że AJ urodził się już w świecie opanowanym przez zombie. Jest to więc inny przypadek niż Clem, która wychowała się w świecie przed apokalipsą. Wspomnienie o Lee towarzyszy Clementine również w ostatniej części gry. Wciąż nosi czapkę, która początkowo symbolizowała jedynie rodziców Clem, a z czasem stałą się też symbolem więzi z Lee.

The Walking Dead: The Final Season - wywiad

Twórcy nie chcą zdradzić czy Clem stanie się przywódcą w tym sezonie. Wymijająco odpowiadają słowami "Musisz zagrać, by się przekonać". Zaciekawiają nas również mówiąc:

Nie chcemy nic spoilerować, ale w Finałowym Sezonie zobaczymy jedną lub dwie znajome twarze.

Nie możemy się już doczekać, by przekonać się, która postać z poprzednich odsłon ukaże się również w The Walking Dead: The Final Season. Zapytani o to z czego są najbardziej dumni, twórcy odpowiedzieli, że z grafiki, która w tej części jest najbardziej zbliżona do realizmu oraz z filmowości tej odsłony. Przedstawiony materiał wideo rzeczywiście prezentuje bardzo ładną produkcję z dopracowanym klimatycznym oświetleniem i detalami przyrody. Do podziwiania owych detali środowiska i eksploracji zachęca obecna w tej części kamera zza pleców postaci. Ostatnią informacją, która może Was zaciekawić jest tożsamość widocznego na wideo blondyna. Twórcy zdradzają, że jest to przywódca grupy, która mieszka w opuszczonej szkole. Będzie on bardzo ważną postacią w tym sezonie.

Źródło: YouTube (PlayStation)

Tagi: e3 2018 Nintendo Switch PC playstation playstation 4 Telltale Games The Walking Dead: The Telltale Series - The Final Season wideo xbox one