Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 13.06.2018 13:48
Sekiro: Shadows Die Twice - From Software zmienia podejście do tworzenia gry
1000V

Sekiro: Shadows Die Twice - From Software zmienia podejście do tworzenia gry

Sekiro: Shadow Die Twice to najnowsza gra From Software, która została zaprezentowana na konferencji Microsoftu. Mamy nowe informacje zebrane po pokazie gry na livestreamie.

From Software na tegorocznych targach E3 zaprezentował dwie gry. Jedną z nich jest Sekiro: Shadow Die Twice, której premiery należy się spodziewać w przyszłym roku. Oprócz oficjalnego zwiastuna mamy porcję konkretnych szczegółów.

Sekiro: Shadows Die Twice oficjalnie ujawnione. Mamy zwiastun!

Chociaż czas i miejsce akcji bazują na rzeczywistym okresie - japońskiej erze Sengoku z XV i XVI wieku  - świat i setting gry jest w pełni stworzony przez From Software. Tytuł nie zaoferuje nam wyboru klasy postaci, ale będziemy decydować o tym, jakim stylem będziemy grać. Ma to mieć wpływ na to jaki będzie nasz bohater. W porównaniu do poprzednich gier From SoftwareSekiro: Shadows Die Twice ma posiadać łatwiejszą do zrozumienia historię. Protagonista opowieści stracił wszystko, w tym swój honor i musi uratować swojego mistrza z klanu Hashino. Chce także zemsty na tych, którzy wyciągnęli do niego rękę. 

Sekiro: Shadows Die Twice można walczyć na wiele sposobów. Jednym z nich jest skradanie, lecz nie jest ono jedynym słusznym wyborem. Bycie zauważonym i przejście do walki nie oznacza porażki. Dzięki skradaniu będziemy mogli strategicznie podejść do starcia, a niektóre ruchy z ukrycia pozwolą nam zyskać przewagę, jeżeli umiejętnie je wykorzystamy.

Kolejną mechaniką, która wpływa na strategię jest wskrzeszanie. Gracz będzie mógł przez ograniczony czas się wskrzesić. Pozwoli to na odwrócenie uwagi przeciwników, którzy po domniemanym zabiciu odwracają się, dzięki czemu można zaatakować ich z zaskoczenia.

Sekiro: Shadows Die Twice to tytuł dla pojedynczego gracza. Deweloperzy nie zdecydowali się na dodanie trybu wieloosobowego, ponieważ taka gra wymaga innego podejścia. Dzięki temu tej decyzji twórcy mogą skupić się na zaprojektowaniu wielu bossów i sytuacji, w których jeszcze lepiej ich poznamy. From Software chce sprawdzić jak daleko może się posunąć tworząc grę dla pojedynczego gracza.

Sekiro: Shadows Die Twice ukaże się w przyszłym roku na PlayStation 4, Xboksie One i PC.

Sekiro: Shadows Die Twice - oficjalny zwiastun

 

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/sekiro-shadows-die-twice-info/

Tagi: activision e3 e3 2018 From Software pc PlayStation 4 Sekiro: Shadows Die Twice wideo xbox one