Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.06.2018 16:43
Konsola nowej generacji Microsoftu w 2020 roku
1394V

Konsola nowej generacji Microsoftu w 2020 roku

Wczoraj pisaliśmy, że Project Scarlett to kodowa nazwa nowej konsoli Microsoftu (a raczej - nowych konsol), które już powstają. Dzisiaj mamy więcej informacji na ten temat z dobrze poinformowanego źródła.

O planach wydania nowej konsoli poinformował Phil Spencer w trakcie konferencji Microsoftu na E3 2018. O tym, że całość nosi kryptonim Project Scarlett poinformował piszący na Thurott.com Brad Sams. Postanowił popytać i dowiedzieć się czegoś więcej.

Project Scarlett to nowa konsola Microsoftu

Efekty? Kolejne informacje na temat Planów Microsoftu, w tym - planowana data wydania nowych konsol. Project Scarlett obejmuje kilka sprzętów (nie sprecyzowano ile), które funkcjonować mają w obrębie jednej "generacji" sprzętu, choć tak na prawdę Microsoft chce porzucić sztywne ramy generacji i wydawać iteracyjne wersje konsol.

Według Samsa, Microsoft planuje wypuszczenie nowej konsoli w 2020 roku. Sprzęt będzie prawdopodobnie wstecznie kompatybilny, do czego Microsoft przykłada sporą wagę. Po mocnej inwestycji w dział sprzętu, Microsoft chce - według informatorów - raz jeszcze wstrząsnąć rynkiem gier. Tak, jak zrobił to przy premierze Xboksa 360.

Jak na ten ruch zareaguje Sony? Nie wiadomo. W przypadku obozu niebieskich, w grę wchodzą dwie daty - 2019 i 2020, z czego ta późniejsza do tej pory wydawała się sensowniejsza. Ale czy wycieki z obozu Microsoftu nie spowodują zmian w pomysłach Sony - tego nie wiemy.

Źródło: https://www.thurrott.com/xbox/161232/microsofts-next-gen-xbox-will-arrive-2020

Tagi: e3 2018 Microsoft PROJECT SCARLETT