Roger Żochowski Roger Żochowski 03.06.2010 00:05
Najładniejsza gra na PSP?
2393V

Najładniejsza gra na PSP?

Patrząc na kolejne screeny z kieszonkowej wersji Yakuzy, wprost nie mogę uwierzyć, że PSP pociągnie taką grafikę. Czy rzeczywiście szykuje się nam najładniejsza gra na przenośną konsolę Sony?xxxxx

 

Na początek warto napisać o informacjach, jakie pojawiły się na łamach Famitsu. Wiemy już, w jaki sposób rozpoczniemy swoją przygodę z kolejną Yakuzą. Tatsuya Ukyou, główny bohater gry, przez przypadek zabija Naoki Todę, wysoko postawionego członka klanu Tojo. Niedługo potem chłopak postanawia opuścić Kamurocho, jednak zostaje zaatakowany przez tajemniczych mężczyzn, którzy ogłuszają go pistoletem. Nieprzytomny trafia na słynną już arenę (Heat Dragon), zbudowaną w podziemiach metra, na której toczą się nielegalne walki. Obecnie nad kompleksem czuwa rodzina Kuki, przynależąca do klanu Tojo. Niedługo potem Tatsuye odwiedza sam Kuki, który oznajmia, że przymknie oko na zabójstwo Tody, jeśli „młodziak” zdecyduje się walczyć na arenie. To jednak dopiero początek problemów, z jakimi będzie musiał uporać się Tatsuya.

 

Ponadto poznaliśmy kilka szczegółów na temat nowych postaci, jakie zaszczycą nas swoją obecnością w grze:

 

Taizan Amemiya

 

 

Terapeuta i wojownik Judo w jednym, który zajmuje się zawodnikami wałczącymi na arenie. Jako, że są oni tu nielegalnie, nawet najbardziej groźne obrażenia nie pozwalają im na wizytę w szpitalu. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Taizan. Jest on również odpowiedzialny za kondycję, rehabilitację i szkolenia wojowników. Nadzoruje także przebieg wszystkich walk.

 

Ryutaro Kuki

 

 

Mówią o nim, że jest mózgiem klanu Tojo. Wspiera swoją rodzinę na własną rękę, poprzez hazard internetowy, oraz zyski z nielegalnych walk na arenie. Mimo iż z pozoru wydaje się, że chodzi mu tylko o pieniądze, w rzeczywistości kocha sporty walki i traktuje arenę bardzo emocjonalnie.

 

Saki Kudou

 

 

Trenerka w Heat Dragon, oraz asystentka Taizana. Potrafi też świetnie walczyć, co udowodniła w przeszłości wygrywając jeden z narodowych turniejów. Pewnego dnia dowiaduje się o nielegalnych walkach na podziemnej arenie i postanawia zostać uczennicą Taizana.

 

Jak możecie zauważyć, w kieszonkowej wersji Yakuzy to arena będzie pełniła fundamentalną rolę. Na końcu każdego z rozdziałów Tatsuya będzie musiał zmierzyć się na niej z kolejnym bossem stojącym na jego drodze do dalszego awansu. Pierwszym z nich będzie Tomoki, student czwartego roku, walczący stylem Karate. Wiadomo też, że podczas pojedynków będziemy mogli korzystać z różnych styli, ale wciąż nie wiadomo, na jakiej zasadzie będziemy mogli zmieniać. Jak na grę z serii Yakuza przystało, niezabranie możliwości podrywania kobitek, oraz całej masy subqestów, których liczba ma dobić do stu. Poniżej najnowsza galeria, która cały czas nie daje mi spokoju…

Tagi: black leopard: yakuza new chapter