Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.06.2018 21:35
Avengersi od Square Enix będą rebootem Marvel: Ultimate Alliance?
536V

Avengersi od Square Enix będą rebootem Marvel: Ultimate Alliance?

Project Avengers nad którym pracuje Crystal Dynamics wraz z Eidos Montreal to wyjątkowo tajemnicy tytuł. Nie wiemy o nim praktycznie nic. Szanse, że to się zmieni podczas targów E3 są, ale żadnego potwierdzenia jak do tej pory nie dostaliśmy.

Dlatego ciekawe wydają się plotki, które wypłynęły na 4chanie. Według jednego z udzielających się tam anonimowo użytkowników. Project Avengers to tak na serio Avengers: Ultimate Alliance, które zresetuje serię Marvel Ultimate Alliance w zupełnie nowy sposób.

Weterani świata gier dołączyli do prac nad Avengers Project

Marvel Ultimate Alliance, jeśli nie kojarzycie, pojawiło się na konsolach poprzedniej generacji i było zwyczajowym hack n' slashem z postaciami Marvela. Wydawcą było Activision, ale im dalej z odsłonami, tym były gorsze, aż całość zabito. Teraz, gdy Disney wraca do świata gier na poważnie, według informatora, markę postanowiono zresetować.

Avengers: Ultimate Alliance jednak nie będzie grą a'la Diablo. Z resetem przyjdzie zmiana gatunku na trójwymiarową grę akcji, łączącą w sobie Uncharted oraz rozgrywkę podobną do serii inFamous. Grywalnych będzie kilka postaci, ale wokół trójki skupiona zostanie fabuła - Kapitana Ameryki, Scarlett Witch oraz Iron Mana. Fabułę oparto na podziałach w grupie Avengers, ale nie w stylu Civil War, a Dissassembled.

Avengers: Ultimate Alliance ma być połączone ze Spider-Manem, gdyż Marvel chce w grach stworzyć swoje Uniwersum na modłę kinowego, które zapewnia miliardowe wpływy z filmów. W skład tego świata na początek ma wejść także gra o Strażnikach Galaktyki nad którą pracuje także Square.

Tagi: Avengers Project Crystal Dynamics pc playstation 4 Square Enix xbox