Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 04.06.2018 13:26
PES 2019 - Konami zostaje w Bundeslidze. Nowa umowa partnerska
1436V

PES 2019 - Konami zostaje w Bundeslidze. Nowa umowa partnerska

W ubiegłym tygodniu Konami straciło bardzo ważnego partnera w promocji Pro Evolution Soccer 2019. Japończycy nie musieli jednak długo szukać zastępcy. 

Pro Evolution Soccer 2019 zostało zapowiedziane, ale w tym roku sportowa produkcja Konami może mieć trudności z pozyskaniem nowych fanów.

PES 2019 - Borussia Dortmund nie pojawi się w nowej grze Konami

Seria Pro Evolution Soccer nie może poszczycić się wieloma znanymi ligami czy klubami, tym bardziej na wyłączność. Do niedawna magnesem dla nowych fanów była obecność Ligi Mistrzów. Kontrakt między UEFA a Konami nie został jednak przedłużony, Konami posiada jednak kilka umów, dzięki którym znane marki promują m.in. Pro Evolution Soccer 2019.

Bundesliga jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych lig piłkarskich na świecie - to w niej możemy oglądać poczynania Bayernu Monachium czy Borussi Dortmund.  Wraz z początkiem czerwca  Borussia zerwała umowę partnerską z japońskim producentem. We współpracy z Konami pozostały trzy drużyny:

  • FC Barcelona
  • Liverpool FC 
  • Club Atlético River Plate

Do tego składu dołącza właśnie czwarty klub. Konami na swej stronie ogłosiło rozpoczęcie współpracy z FC Gelsenkirchen-Schalke 04.  Jest to jeden z najstarszych klubów piłkarskich w niemieckiej Bundeslidze, a także główny rywal Borussi Dortmund, która kilka dni temu zerwała kontrakt z Konami. Przypuszczam, że fani tego zespołu nie będą zachwyceni z takiego obrotu spraw.

Pro Evolution Soccer 2019 ukaże się 30 sierpnia na PlayStation 4, Xboksie One oraz PC.

 

Źródło: https://www.konami.com/wepes/2019/eu/en/topic/authentic_leagues_schalke

Tagi: bundesliga Konami pc playstation 4 pro evolution soccer 2019 schalke 04 xbox one