Anna Jurak Anna Jurak 04.06.2018 10:55
Troubleshooter łączy w sobie XCOM i Final Fantasy Tactics
414V

Troubleshooter łączy w sobie XCOM i Final Fantasy Tactics

Koreańskie studio Dandylion stale rozwija swoją debiutancką produkcję. Finalna wersja gry ma do nas trafić pod koniec tego roku. Czy jest na co czekać?

Troubleshooter to koreańskie SRPG indie od niezależnego studia Dandylion. Gra jest we wczesnym dostępnie na Steamie od grudnia zeszłego roku, jednak mało kto o niej słyszał. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, to do końca tego roku gra ma otrzymać wreszcie wersję 1.0 i opuścić Early Access. 

Skandalicznie drogie XCOM 2 Collection trafiło do PS Store

Troubleshooter jest pierwszą produkcją Dandylion. Jest prezentowana jako połączenie XCOM z Final Fantasy Tactics. Twórcy wyraźnie zaznaczają, że przy projektowaniu walki mocno inspirowali się grą XCOM, Skojarzenia z Final Fantasy Tactics dotyczą części rozwoju postaci i umiejętności. 

Troubleshooter - zwiastun

W grze trafiamy do państwa-miasta, które powstało dziesięć lat po katastrofie. Przestępczość sięga zenitu i stała się dla ludzi codziennością. Wszechobecna znieczulica opanowała miasto. Ludzie nie przejmują się tym, że ktoś zakłóca im obiad w restauracji, urządzając strzelaninę za oknem. Policja robi co może i werbuje specjalne, władające mocami osoby zwane Troubleshooterami. Jako jeden z nich zostajemy upoważnieni do aresztowania ludzi.

Dajcie znać czy słyszeliście wcześniej o tym tytule. Przyjrzyjcie się też screenom z gry, zaglądając do poniższej galerii: 

 

Źródło: resetera.com, YouTube (unusual_house)

Tagi: Dandylion galeria pc Troubleshooter wideo