Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.06.2018 10:01
Nordisk Film kupiło twórców Just Cause i Mad Maksa
197V

Nordisk Film kupiło twórców Just Cause i Mad Maksa

Nie tak dawno informowaliśmy was, że Avalanche Studios otwiera trzecie studio. Ruch wymagający sporo inwestycji wyprzedził to, o czym media poinformowały wczoraj - studio zostało kupione przez Nordisk Film.

Kolejni deweloperzy, którzy pozostawali niezależni znajdują nowych właścicieli. W przypadku Avalanche Studios jest to jednak firma spoza branży gier, która, podobnie jak chociażby Annapurna Pictures, chce inwestować pieniądze z rynku filmowego w gry wideo.

Avalanche otwiera swoje trzecie studio

Nordisk Film, które powstało w 1906 roku stopniowo rozrastało się w kolejnych gałęziach przemysłu rozrywkowego. Kupno Avalanche jest kolejnym krokiem podjętym przez firmę. Szwedzki deweloper został kupiony za €89 milionów. W skład transakcji wchodzą wszyscy pracownicy każdego z trzech studiów (w Sztokholmie, Nowym Jorku i Malmo).

Avalanche mimo wykupienia, zachowa pełną niezależność od właściciela i nadal będzie mogło pracować jako deweloper niezależny. Studio uniknie także zmian kadrowych. Jedynie co, to do grona dyrektorów zarządzających studia dołączy przedstawiciel Nordisk Film - Mikkel Weider.

Szef Avalanche - Pim Holfve - przyznał, że transakcja dokonana została w odpowiednim momencie za odpowiednią gotówkę. 89 milionów euro pozwoli rozwijać firmę i pozyskiwać nowych partnerów. Z transakcji zadowolone jest także Nordisk Film.

Czujemy, że Avalanche zmierza w dobrym kierunku i nie zamierzamy ingerować w ich pracę. Zachowanie kreatywnej niezależności jest tak samo ważne, jak stabilność finansowa, którą im zapewnimy.

Jak widać więc - na transakcji skorzystają obie strony.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-05-30-nordisk-film-acquires-avalanche-studios

Tagi: Avalanche Studios nordisk film