Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.06.2018 09:29
GeForce GTX 1180 zostanie pokazane najpóźniej w sierpniu
746V

GeForce GTX 1180 zostanie pokazane najpóźniej w sierpniu

Wygląda na to, że wreszcie poznaliśmy termin ujawnienia kart nowej generacji od Nvidii. Seria GTX11XX powinna zostać zaprezentowana najpóźniej w drugiej połowie sierpnia.

Plotki o nowej generacji kart graficznych od Nvidii krążą od kilkunastu miesięcy. Niezagrożona pozycja lidera nie zachęcała producenta kart graficznych do odkrywania swoich kart, a kryptowalutowy szał dodatkowo pozwalał opóźniać premierę kart opartych na architekturze Volta/Amper.

Gigabyte prezentuje GeForce 1050 3GB OC

Nvidia planuje pokazać karty nowej generacji (albo o nich opowiedzieć) podczas sympozjum Hot Chips, gdzie w programie znalazło się wystąpienie firmy w tytułem wykładu "Mainstreamowe GPU nowej generacji od Nvidii".

Według tej rozpiski, Nvidia o swoich nowych kartach ma rozmawiać 20 sierpnia. Do tej pory plotki mówiły o prezentacji kart w lipcu. Mamy wiec dwie opcje - albo plany ujawnienia przesunięto na sierpień, albo faktycznie karty zostaną pokazane w lipcu, do sprzedaży trafią kilka tygodni później, a w sierpniu Nvidia na wystąpieniu poświęci więcej czasu technologicznym nowinkom, jakie uda im się umieścić w nowych kartach.

Tagi: nvidia nvidia gtx 1180 pc