Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 31.05.2018 14:05
Take Two Interactive nie zamierza rezygnować z DLC
460V

Take Two Interactive nie zamierza rezygnować z DLC

Coraz więcej twórców gier sieciowych przekonuje się do rezygnacji z płatnych dodatków na rzecz mikrotransakcji. Wydawca takich gier jak Grand Theft Auto V czy serii NBA 2K jest jednak innego zdania.

Gry sieciowe takie jak Tom Clancy's Rainbow Six: Siege czy nadchodzące Call of Duty: Black Ops 4 i Battlefield 5 oferują graczom dostęp do całej zawartości - nowych map, trybów, broni - a utrzymują się ze sprzedaży kosmetycznych skórek. Są jeszcze jednak produkcje, gdzie pojawiają się płatne rozszerzenia. Do takich zaliczają się gry wydawane przez Take Two Interactive.

Strauss Zelnick twierdzi, że Red Dead Redemption 2 nie zostanie ponownie opóźnione

Grand Theft Auto, NBA 2K czy Sid Meier's Civilization to serie gier, za których wydaniem stoi Take Two Interactive. W produkcjach od tego wydawcy wciąż możemy znaleźć są płatne rozszerzani, z czego największy dochód przynosi Grand Theft Auto 5 rozwijane od 2013 roku.  Prezydent korporacji, Karl Slatoff udzielił wywiadu dla GameStop, w którym wyraził swoje stanowisko w kwestii pozbycia się płatnych rozszerzeń.

Traktujemy DLC jako interesujące rozwiązanie. Czy taki system jest odpowiedni, zależy jednak od gry. Dla nas to opłacalny, a dla odbiorców angażujący model biznesowy. Pozwala graczom kontynuować zabawę w sposób, do którego się przyzwyczaili. Rockstar wyraźnie powiedział, że jest to coś, o czym pomyślą w przyszłości, ale nie podał żadnych konkretnych informacji na temat Red Dead lub jakiejkolwiek innej ich gry.

Chociaż oficjalnego stanowiska nie ma można się spodziewać, że Red Dead Redemption 2 pójdzie ścieżką wytyczoną przez Grand Theft Auto 5 i również będzie rozwijane przez lata. Tym bardziej, że twórcy potwierdzili, że gra będzie zawierała tryb sieciowy.

 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/will-red-dead-redemption-2-have-dlc-take-two-respo/1100-6459309/

Tagi: dlc Red Dead Redemption 2 Rockstar Games Rockstar San Diego rozszerzenia