Daniel Stroński Daniel Stroński 30.05.2018 09:34
Pokémon Quest - darmowe RPG na Switcha już jest, nadchodzi wersja na smartfony
638V

Pokémon Quest - darmowe RPG na Switcha już jest, nadchodzi wersja na smartfony

Przy okazji Let's Go! Pikachu i Eevee zapowiedziano także darmowego RPG-a akcji, który jest już dostępny na Switchu, a niebawem pojawi się też na smartfonach. Mamy zwiastun i szczegóły rozgrywki.

Pokémon Quest to nowe RPG akcji, które przypomina nieco serię Pokémon Rumble z Wii, Wii U i 3DS-a, tyle że z minecraftową oprawą. Zbudujemy tam drużynę trzech kanciastych pokemonów (zwanych Pokéxel) i będziemy walczyć z innymi stworkami dla kolorowej planszy-wyspie. Które pokemony znajdą się w grze? Te z oryginalnych gier Pokemon Red i Green (poza Japonią Green zmieniono na Blue).

Pokémon Let's Go! Pikachu i Pokémon Let's Go! Eevee potwierdzone!

W przeciwieństwie do głównej serii, w Pokémon Quest nie mamy turowego systemu walki. Starcia przebiegają tu w czasie rzeczywistym i naszym zadaniem jest kierowanie pokemonami oraz aktywowanie jednego z dwóch dostępnych ataków specjalnych każdego podopiecznego. Jest to przemyślane w taki sposób, by na Switchu można było obsługiwać wszystko wyłącznie poprzez ekran dotykowy, gdyż gra ostatecznie trafi również na smartfony.

Pokémon Quest jest już dostępne za darmo, chociaż poszczególne elementy rozgrywki zostały schowane za mikrotransakcjami. Paczki są na razie trzy:

  • Expedition pack - $4.99 (~19 zł)
  • Great Expedition pack - $9.99 (~37 zł)
  • Ultra Expedition pack - $17.99 (~67 zł)

Dodatki te zawierają liczne ułatwienia, jak możliwość przygotowywania większej liczby potraw jednocześnie, lepsze nagrody za wykonywanie zadań czy podwójny przyrost punktów doświadczenia, ale też oferują zastrzyk waluty i pokemony na 1. poziomie z unikalnym atakiem.

Pokémon Quest można już pobrać na Switchu, a wersja gry na urządzenia mobilne (iOS, Android) ma trafić do graczy pod koniec czerwca.

Pokemon Quest - zwiastun

 

Źródło: YouTube (The Official Pokémon YouTube channel)

Tagi: mobile Nintendo Nintendo Switch Pokémon Quest smartfony wideo