Daniel Stroński Daniel Stroński 25.05.2018 16:31
Grand Theft Auto z Game Boya Advance'a w pełnym 3D na PC
1137V

Grand Theft Auto z Game Boya Advance'a w pełnym 3D na PC

Grand Theft Auto jest serią wyjątkowo popularną wśród modderów. Podczas gdy najwięcej modyfikacji przeznaczonych jest ostatnim odsłonom w trójwymiarze, ktoś postanowił wykorzystać GTA 3, by oddać nam wyjątkową wersję gry z GBA.

Grand Theft Auto Advance to przenośna wersja GTA, która trafiła w 2004 roku na Game Boya Advance'a. Handheld od Nintendo mógł pozwolić sobie jedynie na kolorową produkcję 2D, wzorowaną na pierwszych odsłonach serii. Rozpikselowane Liberty City otrzymało swego czasu oceny na poziomie 70% i przeszło raczej bez echa (oczywiście w porównaniu do dużych odsłon na konsole stacjonarne), ale nie zostało zapomniane.

GTA 5 dobija do 100 milionów sprzedanych kopii

Grand Theft Auto Advance zostało odtworzone w modzie do Grand Theft Auto 3, w czym pomogły liczne podobieństwa między dwoma grami (w obu częściach akcja dzieje się w Liberty City, występują bardzo podobne samochody oraz praktycznie ten sam zestaw broni). Autorem moda jest Xrtist// i obecnie można pobrać wersję beta ze strony MODDB.com. Porównanie oryginału z efektem (niemal) końcowym zobaczycie na zrzutach w galerii poniżej.

Źródło: https://www.moddb.com/mods/grand-theft-auto-advance-pc-port

Tagi: DMA Design galeria game boy advance Grand Theft Auto 3 Grand Theft Auto III PC rockstar rockstar games

Nie przegap