Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 25.05.2018 14:44
Fornite zarobił prawie 300 milionów dolarów
508V

Fornite zarobił prawie 300 milionów dolarów

Fortnite jest obecnie najpopularniejszą grą free-to-play, która jest dostępna zarówno na konsolach jak i komputerach osobistych. 

Popularność Fortnite'a trwa. Gra, która za dwa miesiące będzie obchodzić pierwszą rocznicę istnienia jest obecnie najpopularniejszą i najchętniej oglądaną produkcją na Twitchu. 

Fortnite - tryb "Plac zabaw" oraz liczne usprawnienia

Firma zajmująca się analizą rynku gier komputerowych - SuperData - opracowała raport najpopularniejszych gier cyfrowych w kwietniu. Wynika z niego, że w zeszłym miesiącu gracze na wszystkich platformach (także mobilnych) wydali na dystrybucję cyfrową 9,09 milionów dolarów. Jest to wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem, gdzie w podobnym okresie wynik wynosił 7,42 milionów dolarów.  Do tego sukcesu najbardziej przyczynił się rynek konsolowy, którego wydatki wzrosły o 44%. Ich sprawcami są głównie Fortnite: Battle Royale oraz God of War.

Według analityków Fortnite zarobił w kwietniu 296 milionów dolarów, tym samym pobijając własny rekord z marca, którego zarobki były na poziomie 223 milionów dolarów.  Z kolei produkcja Santa Monica Studio jest najszybciej sprzedającym się ekskluzywnym tytułem na konsole. God of War sprzedał się w 2,1 milionach egzemplarzy, co jest wynikiem dwa razy lepszym od Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Jeśli kogoś ciekawi jak dziś sobie radzi kilkuletnie Grand Theft Auto V to ze statystyk Super Data wynika, że gra zaliczyła spadek przychodów o 9% w porównaniu z marcem. Jest to spowodowane brakiem istotnych aktualizacji ze strony Rockstar Games.

Źródło: https://www.superdataresearch.com/us-digital-games-market/

Tagi: epic games Fortnite fortnite battle royale Gearbox Publishing raport finansowy