Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.05.2018 10:08
PS4 pożyje jeszcze 3 lata. Sony szuka pomysłu na Vitę
1798V

PS4 pożyje jeszcze 3 lata. Sony szuka pomysłu na Vitę

Wczoraj informowaliśmy was o słowach szefa Sony, który przyznał, że PS4 powoli kończy swój żywot. Dzisiaj, dzięki wywiadowi udzielonemu japońskiego Bloombergowi wiemy, że przed PS4 jeszcze 3 lata życia.

John Kodera, po wczorajszym wystąpieniu dla inwestorów, udzielił kilku wywiadów japońskim mediom. Najciekawszy wydaje się ten udzielony Bloombergowi, w którym sprecyzował to, co miał na myśli mówiąc, że PS4 wchodzi w ostatni cykl życia.

Życie PS4 powoli dobiega końca

Co John Kodera miał na myśli mówiąc, że PS4 kończy powoli żywota?  Sony najbliższe trzy lata spędzi na przygotowaniu się do swojej przyszłości. I mimo że określenie PlayStation 5 nie pada wprost, to oczywistym jest, że Sony myśli o kolejnej generacji konsol. PS4, podobnie jak poprzednie konsole, będzie wspierane po wydaniu nowej generacji, więc te trzy lata o których mówi Kodera nie przesądzają o dacie premiery PS5, choć coraz więcej ludzi w branży mówi otwarcie o 2020 roku.

Warto tu też dodać, że ostatnio okres życia, jak nazywa to Kodera, oznacza w przypadku PS4 moment w którym sprzedaż konsoli nie będzie już rosła, tylko spadała w kolejnych kwartałach, więc szczyt popularności konsola ma za sobą. Ale spodziewam się, że spokojnie sprzeda się jeszcze 30 milionów konsol w trakcie najbliższych 3 lat.

Szef Sony zabrał zaskakująco głos w temacie Vity. Kolejny raz rozgraniczył zdecydowanie rynek docelowy PS4 i PS Vity, ale zaznaczył, że firma nie rezygnuje z poszukiwania nowych sposobów na rozrywkę. Co ważne, Kodera powiedział wprost, że Sony rozważa aktualnie różne opcje w przypadku Vity. Jest to powrót do zainteresowania sprzętem po tym, jak wcześniejsze szefostwo pogrzebało ten sprzęt.

Czy to oznacza, że dostaniemy kolejnego handhelda? Niekoniecznie, choć sukces Switcha bez wątpienia dał Sony do myślenia. Być może Sony rozważa umożliwienie odpalanie gier z Vity na PlayStation 5, co byłoby wyjątkowo ciekawym ruchem.

Źródło: https://twitter.com/serkantoto

Tagi: john kodera playstation 4 playstation vita Sony