Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.05.2018 21:07
Ossic zebrał prawie 3 mln dolarów, obiecał rewolucyjne słuchawki i się zmył z kasą
1776V

Ossic zebrał prawie 3 mln dolarów, obiecał rewolucyjne słuchawki i się zmył z kasą

Kickstarterowa porażka, odcinek 2456., tym razem w wykonaniu Ossic, firmy założonej przez byłych pracowników Logitecha. Obiecali oni na Kickstarterze rewolucyjne słuchawki z dźwiękiem 3D. Chcieli 100 tysięcy dolarów, zebrali 2,7 miliona. No i tyle co ich widzieli.

O firmie Ossic i ich zbiórce mogliście nie słyszeć jeśli nie jesteście zapalonymi fanami audio. W skrócie - byli pracownicy Logitecha założyli firmę, zorganizowali zbiórkę na Kickstarterze, oczekując 100 tysięcy dolarów potrzebnych na stworzenie słuchawek z prawdziwym dźwiękiem 3D.

Pimax 8K zalicza kolejne opóźnienia

Ludzie w obiecanki uwierzyli aż nadto, fundując 2,7 miliona dolarów. Firma rozpoczęła prace nad swoimi słuchawkami i prototypy nawet trafiły do redakcji większych serwisów technologicznych na zachodzie, pomagając nakręcić wokół firmy większy szum. Ale ci, co wykładali kasę na projekt, produktu nie dostaną.

Ossic po prostu się zamknęło, co powoduje, że nikt już słuchawek nie dostanie. Szczęśliwcy, którzy początkowo wyłożyli najwięcej kasy swój sprzęt dostali, ale zdecydowana większość została z niezrealizowaną obietnicą. Ossic zdradza, że 2,7 miliona dolarów pozwoliło opracować urządzenie i stworzyć prototypy, ale wystartowanie z pełną produkcją wymagało znacznie większych nakładów, na które firmę nie stać. Więc się zmywają.

Mi nasuwa się jedno pytanie, skoro 2,7 miliona dolarów to za mało, to co chcieli zrobić z setą o którą początkowo prosili?

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/248983394/ossic-x-the-first-3d-audio-headphones-calibrated-t/posts/2191862

Tagi: kickstarter ossic