Kacper Mądry Kacper Mądry 18.05.2018 19:59
Nokia 1. Smartfon za 349 zł dostępny w Polsce
601V

Nokia 1. Smartfon za 349 zł dostępny w Polsce

Smartfon za 349 złotych? Dzięki systemowi Android Oreo (Go Edition) to możliwe.

Jakim cudem Nokii udało się stworzyć tak tani smartfon? Wszystko dzięki odpowiednim podzespołom i systemowi operacyjnemu.

Hakowanie domu poprzez niesłyszalne dla ludzkiego ucha komendy głosowe

Bądźmy szczerzy. Ekran 4,5 cala (854x480), procesor MediaTek MT6737M (czterordzeniowy 1,1 GHz), 1GB pamięci RAM moga spowodować, że posiadacze flagowców dostaną zawału serca. Gdy jednak za działanie telefonu odpowiada Android Oreo w wersji Go Edition, zaczyna się robić lepiej.

nokia 1

Android Oreo (Go Edition) to system reprezentujący inicjatywę Google, która polega na tym, że każdy z smartfonów działający na takowej wersji oprogramowania ma kosztować mniej niż sto dolarów. Go Edition to odchudzony Android Oreo, który posiada zainstalowane, przerobione aplikacje od Google pozwalające korzystać z wielu funkcji smarftonów na tak słabym sprzętowo urządzeniu.

Nokia 1 trafiła oficjalnie do Polski i poznaliśmy jej cenę. Za smarfton przyjdzie nam zapłacić jedynie 349 złotych! Jeśli potrzebujemy takiego urządzenia tylko i wyłącznie do dzwonienia i sporadycznego skorzystania z jego funkcji - lepszej propozycji chyba nie znajdziecie.

Tagi: nokia 1

Nie przegap