Anna Jurak Anna Jurak 18.05.2018 14:43
China Hero Project - wideo o tym, jak Sony pomaga deweloperom
203V

China Hero Project - wideo o tym, jak Sony pomaga deweloperom

China Hero Project to projekt, w którym Sony wspomaga niezależnych deweloperów z Chin w tworzeniu gier na PS4. Wydawca opublikował dziennik deweloperski, w którym członkowie zespołu komentują zeszłoroczną pracę nad produkcją gier.

Celem China Hero Project jest wspieranie niewielkich twórców z Chin. Z setek projektów wybrano zaledwie kilka, które sprostały oczekiwaniom Sony, a co za tym idzie otrzymały od firmy wsparcie techniczne oraz finansowe. 

China Hero Project. Sony wspiera kolejnych niezależnych twórców

Firma oferuje pomoc w testowaniu gier oraz przedstawia projekty szerszej publiczności, co ma umożliwić debiut na rynkach zachodnich. China Hero Project opublikowało dziennik deweloperski, w którym członkowie ekipy wypowiadają się na temat swojej pracy w ubiegłym roku. Na materiale widzimy pracę nad tytułami takimi jak Pervarder VR, Kill X, Animal Force czy Code: Hardcore, Lost Soul Aside.

China Hero Project - dziennik deweloperski

Największą zmianą było to, że zespół stał się bardziej dojrzały i zaczął się powiększać. Na początku składał się on jedynie z dziewięciu osób, a obecnie wspólnie pracuje już dwadzieścia osób, które z dnia na dzień gromadzą coraz większe doświadczenie w zakresie produkcji gier. Zapytani o najmilsze wspomnienie ubiegłego roku odpowiedzieli, że najmilszych odczuć doznali widząc graczy czerpiących radość z gry w ich produkcje podczas PlayStation Experience 2017. 

Zdania pracowników co do najtrudniejszego aspektu ich pracy w ubiegłym roku są podzielone. Wymieniono kwestie takie jak na przykład zapewnienie trybu online. Studio musiało spędzić wiele godzin by dokształcić się w tym temacie, ponieważ wcześniej ekipa nie miała z tym styczności. Ogólna koordynacja pracy również nie jest prosta. Obecnie większość projektów ma się ku końcowi i twórcy mają nadzieję, że ujrzą one światło dzienne jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o plany na przyszłość, to prezentują się one następująco:

Mamy nadzieję, że Kill X stanie się ogromnym hitem. Wtedy będziemy mieć lepsze możliwości rozwijania naszej następnej produkcji i przedstawimy wam jeszcze więcej nowych gier. Naszym celem na przyszłość jest tworzenie większej liczby gier z doskonałymi metodami i różnorodnymi stylami dla każdego z was. Mamy nadzieję, że będziemy godnie reprezentować China Hero Project i spełnimy oczekiwania graczy.

Jeśli ta inicjatywa Was zainteresowała i chcecie śledzić China Hero Project to możecie to zrobić za pośrednictwem serwisu Twitter oraz YouTube, gdzie zaledwie tydzień temu powstały oficjalne konta projektu. 

Źródło: YouTube (China Hero Project CHPJ)

Tagi: china hero project playstation 4 wideo