Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.05.2018 09:45
Borderlands 3 opóźnione. Bez zapowiedzi na E3 2018
431V

Borderlands 3 opóźnione. Bez zapowiedzi na E3 2018

Borderlands 3 według wcześniejszych planów miało pojawić się jeszcze w tym roku fiskalnym, czyli najpóźniej w marcu 2019. Jeszcze w lutym po upublicznieniu raportu fiskalnego przez Take-Two ta informacja została potwierdzona.

Z racji zbliżających się targów E3 i rosnących na sile plotek, o Borderlands 3 zaczęto mówić coraz częściej. Przysłużył się do tego rzekomy wyciek gier z Walmartu w którym potwierdzono już istnienie Rage 2. Więc siłą rzeczy - na powadze nabrały pozostałe tytuły. Choć o samym Borderlands 3 wiemy już trzy lata, to o zapowiedzi na tych targach E3 nie wiedzieliśmy.

Rage 2, Borderlands 3, Splinter Cell, Just Cause 4 - ogromny wyciek Walmartu

Okazuje się jednak, że żadnej zapowiedzi Borderlands 3 na E3 2018 nie będzie, podobnie jak premiery w tym roku fiskalnym. Take-Two w swoim raporcie finansowych, w segmencie przewidywań na ten rok fiskalny zamieściło informację o przesunięciu jednej z najbardziej wyczekiwanych gier w portfolio na następny rok fiskalny.

Oznacza to, że Borderlands 3 pojawi się najwcześniej w kwietniu 2019 roku, a najpóźniej w marcu 2020 roku. Da to nawet 5 lat w produkcji najnowszej gry studia Gearbox, które mimo przesunięcia swojej premiery, ma w planach pokazanie czegoś na E3 2018. Czego dokładnie - teraz nie wiadomo. Wiemy tylko, że studio pracuje nad tajemniczą grą 1v1.

Warto tu przypomnieć, że Gearbox pokazało nam zrzut z technologicznego dema nad którym studio pracuje przy projektowaniu Borderlands 3. Ten wygląda tak:

 

Tagi: 2K Games Borderlands 3 Gearbox Software

Nie przegap