Anna Jurak Anna Jurak 17.05.2018 09:40
Shape Of The World - relaksacyjna gra eksploracyjna z premierą w czerwcu
194V

Shape Of The World - relaksacyjna gra eksploracyjna z premierą w czerwcu

Shape Of The World będzie tytułem nastawionym na eksplorację i wrażenia wizualne. Czy będzie mógł się równać z perełkami typu Journey czy Abzu?

Stu Maxwell ogłosił, że po 4 latach prac nad tytułem, Shape Of The World wreszcie zadebiutuje. Będzie to miało miejsce 5 czerwca. Zagramy na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Walden, a game - refleksyjna przygoda w otoczeniu natury

Shape Of The World to pierwszoosobowa gra przygodowa od niezależnego studia Hollow Tree Games. Tytuł skupia się na wykreowaniu doświadczeń wizualnych. Zamysł rozgrywki może przywodzić na myśl tytuły takie jak Journey lub Abzu. Graficznie jednak produkcji bliżej do stylistyki gry Fe. W Shape Of The World będziemy bezimiennym wędrowcem, który przemierza świat, wchodzi z nim w interakcje i obserwuje zachodzące w nim zmiany. Będziemy mogli decydować o kolorach oraz liczbie występujących w owym świecie struktur. Świat dynamicznie się zmienia, więc lokacje mogą wyglądać nieco inaczej, gdy wrócimy do nich po jakimś czasie. Gra zachęca do swobodnej eksploracji. Na próżno szukać w tej produkcji fabuły, która będzie nas prowadzić za rękę wyznaczoną ścieżką.

Shape Of The World - zwiastun

Twórca zdradza, że jego inspiracją był położony w Vancouver Stanley Park. Maxwell opowiada o swoich wspomnieniach z tego miejsca, tym samym tłumacząc zamysł gry:

Przez ten stary las, który jest usytuowany dziwnie na skraju dolnej części miasta, ciągną się niekończące się szlaki,  dlatego jeździłem tam na rowerze. Czasem było to bardzo medytacyjne przeżycie, innym razem ekscytujące, i zacząłem wspominać to uczucie, które kiedyś uwielbiałem jako dziecko: bycie mile zagubionym. W chwili, gdy wiesz, że jesteś bezpieczny, bo ostatecznie znalazłeś drogę, ale nie wiesz gdzie jesteś, więc możesz wybrać którąkolwiek ścieżkę i płynąć z prądem. Bycie zagubionym ... może być naprawdę przyjemnym doświadczeniem.

Źródło: blog.eu.playstation.com, YouTube (PlayStation Europe)

Tagi: Hollow Tree Games PC playstation 4 Plug In Digital Shape of the World wideo xbox one

Nie przegap