Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.05.2018 21:57
Beta Unity Engine 2018.2 gotowa do pobrania
414V

Beta Unity Engine 2018.2 gotowa do pobrania

Unity wydało betę najnowszej wersji swojego silnika Unity Engine, która to przynosi zmiany w systemie cząsteczek, a także pozwala na lepsze zarządzanie i działanie strumieniowaniem tekstur z wykorzystaniem mimapingu.

Unity rozwija swój silnik. Nie tak dawno temu ogłoszono inicjatywę, która ma znacząco poprawić jego działanie, a także efekty jakie można z nim osiągnąć. Firma chce powoli odchodzić od składania wszystkiego z gotowców, stawiając mocniej na bezpośrednie kodowanie.

Book of the Dead - niesamowite demo technologiczne Unity

Zanim jednak zobaczymy efekty tych zmian, czas na nową wersję silnika Unity w wersji 2018.2. Aktualnie udostępniono wersję beta, która może zawierać w sobie błędy, ale też dlatego ją udostępniono - by odnaleźć ich jak najwięcej i przed wypuszczeniem do wszystkich - je załatać.

Co wnosi Unity 2018.2? Przede wszystkim usprawnione działanie strumieniowania tekstur korzystających z mimapingu. Dostajemy także lepiej działające i wyglądające efekty cząsteczkowe, do tego obsługę monitorów z wysokim DPI, poprawiony menadżer pakietów oraz dostęp do fizycznych właściwości kamery.

Jeśli interesuje was tworzenie gier i chcielibyście spróbować swoich sił w tym temacie, albo po prostu korzystaliście z Unity i jesteście ciekawi co w najnowszej wersji, to betę pobierzecie z tego miejsca. A co jest możliwe z tym silnikiem pokazuje technologiczne demo Book of the Dead.

 

Źródło: https://unity3d.com/unity/beta/2018.2b

Tagi: PC Unity unity engine

Nie przegap