Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 15.05.2018 17:35
Developerzy zdradzają szczegóły o Atomic Heart
500V

Developerzy zdradzają szczegóły o Atomic Heart

Jeszcze tydzień temu nikt nie słyszał o Atomic Heart. Teraz każdy wygląda szczegółów na temat tego świetnie zapowiadającego się shootera. 

Atomic Heart to FPS osadzony w realiach sowieckiej Rosji. Pierwszy trailer pojawił się znikąd i rozpalił wyobraźnie setek tysięcy ludzi. Twórcy postanowili przemówić do graczy i podzielić się informacjami na jej temat. Gra ma być strzelanką osadzoną w otwartym świecie. Zwiedzimy ogromne tereny ciągnące się od północnej do południowej granicy Rosji. Dzięki temu będziemy mieć okazję zwiedzić zarówno lodowatą Syberię, jak i góry Ałtaj. Nie zabraknie też dolin, jezior czy tundry.

Atomic Heart - nowy FPS w stylu Bioshocka

Grze od razu zarzucono inspirację serią Bioshock. Twórcy twierdzą jednak, że inspiracja przyszła z ich wspomnień. Duża część ekipy żyła jeszcze w czasach ZSSR i to tam szukali inspiracji. Dużą rolę w wyglądzie gry odegrały też książki Lem, Strugatskiego czy Harrisona. Połączyli to wszystko z odrobiną robotyki, internetu i tak powstał misz masz znany jako Atomic Heart.

Atomic Heart - trailer

Centralną osią fabuły będzie wątek miłosny. Jak twierdzą twórcy - ani zmutowane zombii czy szalone roboty nie powstrzymają dwóch pragnących siebie serc. Główny bohater będzie przy tym cierpiał na chorobę psychiczną, jednak nie znamy szczegółów. Będzie też w stanie sam wytwarzać sobie broń, co oznacza, że w grze pojawi się jakiś system craftingu. 

Źródło: https://www.pcgamer.com/atomic-heart-devs-reveal-more-about-the-hottest-shooter-no-one-had-heard-of-until-last-week/

Tagi: Atomic Heart Mundfish wideo

Nie przegap