Anna Jurak Anna Jurak 15.05.2018 10:18
Jurassic World Evolution będzie tak realistyczne jak tylko się da
659V

Jurassic World Evolution będzie tak realistyczne jak tylko się da

Twórcy Jurassic World Evolution wypowiadają się na temat swojej gry w samych superlatywach. Chwalą również współpracę z  Universal Studios.

Premiera Jurassic World Evolution będzie miała miejsce już 12 czerwca. W grze będziemy tworzyć własny park jurajski, który jak mówią twórcy, ma być tak realistyczny i wiarygodny jak to tylko możliwe. Co jeszcze pracownicy Frontier Developments sądzą o swojej produkcji?

Jurassic World Evolution - pierwsze 20 minut rozgrywki

Kilka dni temu został opublikowany materiał, w którym twórcy opowiadają nieco na temat gry. Dowiadujemy się z niego na przykład, że autentyzm jest dla nich istotną kwestią, więc starają się zachować spójność z filmową wersją. Ciekawą opcją będzie przeprowadzanie ekspedycji, a następnie badanie znalezionych skamielin w celu wyodrębnienia genomów dinozaurów. Dostarczy nam to wiele przydatnych informacji na temat tych stworzeń. Badania odgrywają istotną rolę w grze. Dinozaury mogą bowiem zachorować i umrzeć. By temu zapobiec trzeba będzie odkrywać lekarstwa na występujące choroby. Takie badania będą oczywiście kosztowne, więc będziemy się starali by nasz park odwiedzała jak największa liczba turystów. Pieniądze zdobędziemy nie tylko dzięki atrakcjom związanym z dinozaurami. W grze znajdziemy również restauracje czy sklepy z ubraniami. 

Jurassic World Evolution - wypowiedź twórców 

Twórcy wspominają również o badaniach nad bezpieczeństwem w parku. Ich zadaniem będzie skrzyżowanie najniebezpieczniejszych osobników, doglądanie ich i próba zapanowania nad nimi. To właśnie ten dział badań może przysporzyć nam kłopotów. Dinozaury mogą wyrwać się spod kontroli i uciec. Wtedy będziemy musieli zrobić co w naszej mocy by je znów okiełznać, sprowadzić z powrotem na miejsce i przywrócić porządek w parku. 

W grze znajdziemy kultowe postacie znane z filmowych odsłon takie jak np. dr. Ian Malcolm, który będzie wspierał nas przez całą rozgrywkę:

Będzie głosem Twojego sumienia, głosem Twojego rozsądku i będzie z Tobą przez całą grę, aby dodać trochę smaku oraz sarkazmu do Twojego doświadczenia.

Słyszymy również, że możemy spodziewać się swobody w rozgrywce. To od nas zależy na czym się skupimy i w jakich kwestiach podejmiemy działania, a które pozostawimy same sobie. 

Na koniec warto wspomnieć, że twórcy chwalą też współpracę z Universal Studios słowami:

Współpraca z Universal była świetna, ponieważ przynieśli ze sobą wiedzę i doświadczenie z filmów. My natomiast zaoferowaliśmy naszą wiedzę o grach wideo. Tak współpracowaliśmy i dzięki temu mogliśmy stworzyć coś tak autentycznego i realistycznego jak to tylko możliwe.

Źródło: YouTube (Jurassic World Evolution)

Tagi: Frontier Developments Jurassic World Evolution pc PlayStation 4 Universal Studios xbox one