Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 14.05.2018 16:00
Nolan North zostanie nagrodzony przez BAFTA
478V

Nolan North zostanie nagrodzony przez BAFTA

Nolan North użycza swojego głosu postaciom z gier od 1999 roku.  Aktor wystąpił w wielu znanych produkcjach, za co już wkrótce zostanie nagrodzony. 

Jednym z aktorów, którzy są zatrudniani do użyczania swego głosu lub twarzy jest Nolan North. Chociaż dzisiaj jest kojarzony głównie z rolą Nathana Drake'a można go usłyszeć w praktycznie każdej ważnej produkcji. Ostatnio wystąpił m.in w God of War.

Projektant trybu sieciowego Uncharted 4 oskarżony o molestowanie

Nolan North związany jest z branżą gier komputerowych od 1999 roku. Jego pierwszą grą, w której użyczył swego głosu było Interstate'82. Do dziś udzielił się w 180 tytułach, wśród których są takie produkcje jak:

  • Spec Ops: The Line
  • Assasin's Creed
  • Prince of Persia
  • Mafia II

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) uznała, że Nolan North miał wyjątkowy wkład w kreowanie ról w grach wideo i zdecydowała się przyznać mu specjalną nagrodę. Zostanie ona wręczona 11 czerwca w Los Angeles. Dotychczas Nolan North do nagrody BAFTA był nominowany trzykrotnie: w 2012, w 2013 i w 2017 roku. Aktor wyznał co sądzi o wyróżnieniu go przez akademię:

Bycie rozpoznawanym za wykonanie pracy jest zawsze wyjątkowe, ale bycie rozpoznawanym przez BAFTA jest prawdziwym zaszczytem. Słowa nie wyrażą, jaką czuję pokorę.

 

Źródło: https://www.videogamer.com/news/uncharteds-nolan-north-to-receive-special-bafta-award-

Tagi: bafta nathan drake nolan north uncharted

Nie przegap