Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 14.05.2018 12:49
Projektant trybu sieciowego Uncharted 4 oskarżony o molestowanie
343V

Projektant trybu sieciowego Uncharted 4 oskarżony o molestowanie

Kontynuacja skandalu w studiu Naughty Dog. W październiku były pracownik oskarżył swojego przełożonego o napastowanie na tle seksualnym. Afera szybko została zmieciona pod dywan, jednak poszkodowany nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Były pracownik Naughty Dog w październiku zeszłego roku poinformował o tym, że był molestowany seksualnie przez swojego przełożonego. Po szybkim wewnętrznym śledztwie poinformowano, że nie znaleziono dowodów, że coś takiego miało miejsce. Oskarżający David Ballard został zwolniony następnego dnia po zgłoszeniu molestowania.

Były pracownik Naughty Dog twierdzi, że był molestowany w pracy. Firma zaprzecza

Teraz postanowił przerwać milczenie. W swoich wpisach na twitterze dał wyraźnie znać, że oczekuje aby sprawiedliwości stało się zadość:

Nazywa się Robert Cogburn. Były współdyrektor studia Christophe Balestra oskarżył mnie o chęć pozbawienia Roberta pracy, kiedy powiedziałem mu, że nie mogę z nim dłużej pracować. Dział HR był przy tym obecny. Jego przedstawicielem, któremu powiedziałem o molestowaniu była Heather Zavadil.

Robert Cogburn już nie pracuje w studiu Naughty Dog. Jednak zanim opuścił firmę w styczniu tego roku pracował przy takich tytułach jak seria Uncharted czy The Last of Us. Spodziewajcie się odpowiedzi od studia i samego Cogburn'a w niedalekiej przyszłości.

Źródło: https://wccftech.com/uncharted-4-designer-robert-cogburn/

Tagi: Naughty Dog playstation 4

Nie przegap