Kacper Mądry Kacper Mądry 11.05.2018 16:27
Personalizowanie przedmiotów w Fortnite Ratowanie Świata
2217V

Personalizowanie przedmiotów w Fortnite Ratowanie Świata

Fortnite to nie tylko Battle Royale. Oryginalny tryb Ratowanie Świata doczekał się nowej aktualizacji, która pozwoli stworzyć unikalne przedmioty.

W porównaniu do Battle Royale, w Ratowaniu Świata nie wyszukujemy karabinów i innych broni na mapie. Tutaj o broń oraz wszelkie ulepszenia musimy dbać i odpowiednio nimi zarządzać.

H1Z1 Battle Royale - tak gra prezentuje się na PlayStation 4

Dotychczas byliśmy jednak skazani na pewną losowość w przypadku otrzymywanych broni. Epic Games postanowiło to zmienić i przy okazji aktualizacji 4.2 wprowadzić Przerzutnik Profitów, który pozwoli stworzyć broń idealną dla nas. Przerzutnik Profitów odblokowuje się, gdy ukończymy misję obrony burzowej tarczy 2 w Deskogrodzie. Na tym etapie będzie można wybrać sekwencję dwóch misji pobocznych, po ukończeniu których otrzymamy w nagrodę dużą ilość nowych zasobów do wykorzystania w Przerzutniku Profitów.

Zmiana i ulepszanie profitów wymaga odtąd dwóch nowych zasobów: odpowiednio RE-PROFITU i PROFITU+. RE-PROFIT znaleźć można podczas misji wszystkich poziomów, począwszy od misji niskiego poziomu trudności w Deskogrodzie. PROFIT+ zaczyna pojawiać się w tym samym czasie co RE-PROFIT, ma jednak różne poziomy rzadkości; rzadsze wersje będą udostępniane w miarę zaliczania misji o coraz wyższym poziomie trudności. Pojawią się one jako nagrody za misję, nagrody za misję alarmową, nagrody za wykonanie powtarzalnych zadań, a także w sklepie okolicznościowym podczas trwania wydarzenia Hit Ekranu.

Dodatkowo będziemy mogli wybrać, z którym z żywiołów ma współpracować broń. Ta modyfikacja wymaga zasobów żywiołowych - podpałki, elektryzatora i zmrażacza. Będą one nagrodami za ukończenie misji alarmowych i powtarzalnych zadań.

fortnite

Przerzutnik Profitów pozwala graczom na zdobycie potężniejszych profitów niż przedtem, zastąpienie profitów niechcianych tymi upragnionymi, a także na inwestowanie w profity w miarę upływu czasu tak, by można było skomponować przedmiot idealny.

fortnite

Wraz z tymi zaletami nadciąga jednak ograniczenie: każde pole profitu przedmiotu może zawierać tylko pewne określone profity. Nowo zdobyte przedmioty są automatycznie dostosowywane do tego systemu, a gracze mogą natychmiast zabierać się za ulepszanie i zmianę profitów. Ale przedmioty stare (zdobyte przed wprowadzeniem aktualizacji 4.2) nie zostaną automatycznie dopasowane do nowego systemu. Przedmioty takie muszą zostać poddane konwersji zanim będą mogły być ulepszane i modyfikowane przy użyciu Przerzutnika Profitów.

Źródło: https://www.epicgames.com/fortnite/pl/news/item-perk-recombobulator?sessionInvalidated=true

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Publishing pc playstation 4 xbox one