Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 10.05.2018 15:05
11 Bit Studios pracuje nad nową grą - Projekt8
429V

11 Bit Studios pracuje nad nową grą - Projekt8

Niedawno ukazała się najnowsza gra studia 11 Bit Studios - Frostpunk. Gra okazała się sukcesem i twórcy zapowiadają rozwijanie tytułu. Jednak w międzyczasie deweloperzy zabierają się za nową produkcję.

Frostpunk sprzedaje się świetnie, co do tego wątpliwości nie ma nikt. Już po trzech dniach od premiery sprzedaż gry zdołała pokryć koszty produkcji. Ostatni raport finansowy studia zdradza najnowsze plany 11 Bit Studios, a te wyglądają bardzo interesująco.

Frostpunk - pierwsze wyniki sprzedaży

W ostatnim czasie 11 Bit Studios zorganizowało coroczne spotkanie z inwestorami. Tematem przewodnim była oczywiście sprzedaż najnowszej gry studia - Frostpunk. Z raportu firmy wynika, że produkcja sprzedała się 4 razy lepiej niż This War of Mine, który uzyskał wynik 16 razy lepszy od gier z serii Anomaly.

Prezes Grzegorz Miechowski zapowiedział, że jeszcze w maju poznamy szczegóły dotyczące nowej zawartości. Na tę chwilę wiadomo, że otrzymamy dwie nowe historie, które mają zadebiutować jeszcze w tym roku. 

Frostpunk okazał się być najambitniejszym projektem, ponieważ studio podczas tworzenia gry po raz pierwszy nagrało ścieżkę dźwiękową w studio. Ponadto gra doczekała się 7 różnych wersji językowych. Przy Frostpunku pracowało 55 osób, podczas gdy This War of Mine stworzyło 25 osób. Obecnie ekipa 11 Bit Studios liczy ponad 100 osób, dzięki czemu została ona podzielona na 3 zespoły zajmujące się trzema grami - This War of Mine, Frostpunk i Projekt8.

Dokładnie tak, 11 Bit Studios już pracuje nad nową produkcją, w której według zapowiedzi znów będziemy podejmować decyzje, przeżywać różne dylematy, a gra będzie bazować na emocjach graczy. Jednak na premierę w najbliższym czasie się nie zanosi.

Powiemy więcej o Projekt8 jak będziemy gotowi. Trwają prace - to nowa gra, w której będziemy znów bazować na emocjach graczy, rozwiązywaniu dylematów

Całą prezentację firmy przedstawioną na konferencji znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/firmy/sprzedaz-gry-frostpunk-11-bit-studios/vjd5541

Tagi: 11 Bit Studios Frostpunk