Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 10.05.2018 14:01
W grach EA dalej będą pojawiać się lootboksy
495V

W grach EA dalej będą pojawiać się lootboksy

Lootboksy to gorący temat ostatnich kilku miesięcy. Sprzeciw graczy Star Wars Battlefront II zmusił Electronic Arts do przebudowy systemu mikrotransakcji. Wydawca nie zamierza jednak zrezygnować z lootboksów

Kilka tygodni temu belgijski rząd zapowiedział, że jeżeli twórcy gier nie usuną z tytułów takich jak FIFA mikropłatności to staną się one nielegalne, a wydawca będzie musiał zapłacić karę finansową. Electronic Arts w końcu wyraziło swe stanowisko.

Belgia deklaruje - lootboksy będą nielegalne

8 maja odbyła się konferencja Electronic Arts dotycząca planów na czwarty kwartał roku fiskalnego 2018. Podczas niej był obecny Andrew Wilson - dyrektor generalny, który wyjawił na czym firma skupi się w najbliższych miesiącach.  EA wyjawiło, że gry od EA Sports takie jak FIFA, Madden NFL, NBA Live czy NHL łącznie zgromadziły bazę 90 milionów graczy głównie na konsolach. Społeczność serii Battlefield liczy obecnie 54 milionów, z kolei seria The Sims przyciągnęła do siebie 80 milionów osób i w tym roku gracze pecetowi maja otrzymać więcej nowej zawartości.

Kiedy przyszedł czas pytań od dziennikarzy jeden z nich spytał czy EA zamierza coś zmienić w systemie Ultimate Team w obliczu warunków jakie postawił m.in rząd belgijski. Andrew Wilson jednak odpowiedział dość stanowczo:

Od dawna współpracujemy z różnymi komisjami regulacyjnymi na całym świecie, które uznały że tryb FIFA Ultimate Team nie może być uznany za hazard. Po pierwsze, gracze zawsze otrzymują określoną liczbę przedmiotów w każdej paczce FUT. Po drugie, nie udostępniamy ani nie aprobujemy też żadnej metody zamiany cyfrowych dóbr w prawdziwą gotówkę. 

Dyrektor generalny przypomniał też, że w grach FIFA zabronione jest wymienianie się przedmiotami i każda nielegalna próba wymiany jest ścigana przez EA:

Podczas gdy zabraniamy wymiany przedmiotów z gry poza nią, aktywnie staramy się wyeliminować to, co dzieje się w nielegalnym środowisku i współpracujemy z regulatorami w różnych jurysdykcjach, aby to osiągnąć.

Andrew Wilson obiecuje nadal rozwijać FIFA Ultimate Team tak, aby dalej sprawiał przyjemność graczom:

Zamierzamy dalej rozwijać i promować tryb FIFA Ultimate Team. Nie zapominamy o fanach tego trybu, cały czas szukamy też sposobów, aby tego typu zawartość była dostarcza w przejrzysty, sprawiedliwy i dający sporo frajdy sposób. Będziemy też cały czas pracować nad tym, aby komisje regulacje również postrzegały to w taki sposób.

 

 

Źródło: https://seekingalpha.com/article/4171497-electronic-arts-ea-q4-2018-results-earnings-call-transcript?part=single

Tagi: Electronic Arts electronic arts canada fifa 18