Anna Jurak Anna Jurak 09.05.2018 16:01
Deathgarden od twórców Dead by Daylight na materiale z gry
265V

Deathgarden od twórców Dead by Daylight na materiale z gry

Deathgarden zapowiada się obiecująco. Dziś ruszyły alpha testy.

O produkcji gry Deathgarden informowaliśmy Was pod koniec marca. Twórcy udostępnili właśnie materiał, w którym tłumaczą założenia gry. Możemy się też przyjrzeć właściwej rozgrywce, co nie było możliwe na wcześniej opublikowanym zwiastunie gry.

Deathgarden. Nadciąga nowy asymetryczny shooter autorów Dead by Daylight

Deathgarden to gra dla sześciu osób - jedna osoba wcieli się w potężnego łowcę, a pozostałe pięć będzie zwinnymi biegaczami, którzy w pojedynkę są znacznie słabsi od wspomnianego łowcy, ale razem będą w stanie mu się przeciwstawić. Alpha testy Deathgarden zaczęły się dziś i potrwają do 13 maja. Gra ma zostać wydana w przyszłym roku. Zagramy na PC.

Deathgarden - wypowiedź twórców

Łowca posiada różnego rodzaju moce, które sprawiają, że znacznie przewyższa pojedynczego biegacza. Siłą biegaczy jest natomiast praca zespołowa, co wielokrotnie zostało podkreślone w powyższym materiale. Tylko współpracując zespół da radę wygrać. By zwyciężyć biegacze muszą aktywować dwa z trzech dostępnych na mapie monumentów. Natomiast łowca musi zabić trzech biegaczy. Jeśli biegaczom uda się osiągnąć cel, to otworzą się drzwi. Następnie będą mogli przez nie uciec, o ile zdołają dotrzeć do nich żywi.

Warto wspomnieć, że każda z ról w grze widzi w inny sposób. Grając łowcą widzimy z perspektywy pierwszej osoby, z kolei grając biegaczem będziemy patrzeć z perspektywy trzeciej osoby. Mapa będzie generowana losowo, więc taktykę będzie trzeba ustalać na bieżąco podczas rozgrywki. Co ciekawe twórcy dodają, że w grze nie uświadczymy mini mapy. Jak więc odnajdziemy się w grze? Do tego posłuży mechanika, którą nazwano "marking". Polega ona na tym, że zaznaczając obiekty możemy dać znać współgraczom gdzie się znajdujemy. Sygnał będzie widoczny przez 30 sekund.

Źródło: YouTube (DEATHGARDEN)

Tagi: Behaviour Digital Deathgarden ehaviour Digital