Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 08.05.2018 14:21
Cory Barlog nie stworzy gry sieciowej
528V

Cory Barlog nie stworzy gry sieciowej

Od dłuższego czasu coraz większą rzeszę fanów zdobywają gry kompetytywne. Do nich należą także tytuły z gatunku battle royale, który jest obecnie popularny. Wydawcy twierdzą, że produkcje single-player przestają się opłacać. Czy tak rzeczywiście jest? 

Nie od dziś widać, że coraz więcej wydawców chce mieć w swoim portfolio gry nastawione na rywalizację i e-sport. Coraz mniej dużych firm decyduje się tworzyć wyłącznie historie dla jednego gracza, bo nawet jeśli jakaś gra posiada kampanię jednoosobową to w większości przypadków i tak jest okraszona trybem wieloosobowym.

God of War. Conan przeżywa brak ojcowskiej miłości na nowo

Cory Barlog, reżyser najnowszego God of War udzielił wywiadu dla serwisu IGN, w którym zdradza kolejne szczegóły powstawania ostatniej gry. W pewnym momencie został zapytany co sądzi o obecnej sytuacji gier single-player, biorąc pod uwagę popularność battle royale.

Według Barloga wszystko ma swoje wzloty i upadki, ale takie produkcje nigdy nie umrą, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał szalony pomysł, który zechce zrealizować. Reżyser twierdzi, że zarówno dla gier singlowych jak i wieloosobowych zawsze znajdzie się miejsce na rynku. Jednak sam twórca nie jest zapalonym fanem trybu online.

Rywalizacja mnie nie kręci. Nie oznacza to, że jest zła i gry kompetytywne są złe, ponieważ uwielbiam te, które istnieją, ale to nie moja działka.

Może i teraz gry takie jak Fortnite czy Playerunknown's Battleground święcą triumfy, a coraz więcej imprez gamingowych skupia się na e-sporcie, ale same wyniki God of Wara, który w 3 dni od premiery rozszedł się w ponad 3 milionach egzemplarzy pokazują, że gracze wciąż potrzebują emocjonujących historii stworzonych tylko dla nich. 

 

Źródło: http://ca.ign.com/articles/2018/05/04/god-of-war-director-discusses-alleged-death-of-single-player-games

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica

Nie przegap