Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.05.2018 13:49
Virtual Console nie trafi na Switcha
421V

Virtual Console nie trafi na Switcha

Virtual Console nie pojawi się na Switchu. Nintendo zabiła marzenia swoich fanów, którzy liczyli na zabawę ze starszymi grami na nowym handheldzie.

Na temat pojawienia się Virtual Console, czyli wstecznej kompatybilności (choć nie darmowej) na Switchu mówiono bardzo dużo. Plotki wskazywały, że ta opcja się pojawi i zaoferuje nawet gry z GameCube'a. Nintendo jednak milczało, mijały kolejne miesiące i niektórzy o temacie zdążyli zapomnieć.

Znamy detale usługi sieciowej na Switchu

Wraz z ujawnieniem detali o usłudze sieciowej na Switchu, Kotaku postanowiło zapytać co z tym Virtual Console. I odpowiedź Nintendo negatywnie zaskoczyła chyba każdego.

Nie mamy planów wprowadzenia Virtual Console na Switchu w formie znanej z innych sprzętów.

Co o oznacza? Że Virtual Console w którym możemy kupić gry ze starszych konsol Nintendo się nie pojawi. Czy Nintendo kompletnie porzuci wsteczną kompatybilność za opłatą? Nie wiemy, ale jedne plotki mówiły o modelu subskrypcji a'la Netfliks, gdzie płacić będziemy miesięczny abonament za dostęp do retrousługi, a Nintendo będzie ją aktualizowało w swoim (niezbyt imponującym warto dodać) tempie.

Firma na pytanie o gry z GameCube'a nie odpowiedziała. Na dodatkowe pytania Kotaku także. Aktualnie więc jeśli ktoś liczył, że kupi sobie jakąś grę z N64, GameBoy Advance'a czy SNES-a i zabierze w podróż Switcha - może o tym zapomnieć. Nie chowajcie więc WiiU do szafy, bo sprzęt się jeszcze może przydać.

Źródło: https://kotaku.com/virtual-console-is-not-coming-to-switch-nintendo-says-1825848253

Tagi: Nintendo Nintendo Switch virtual console