Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 08.05.2018 10:21
Dzięki modowi zagramy w Breath of The Wild jako Zelda
487V

Dzięki modowi zagramy w Breath of The Wild jako Zelda

The Legend of Zelda: Breath of The Wild to jedna z najważniejszych gier na platformę Nintendo Switch. Dzięki parze moderów, będziemy mogli poznać świat gry jako tytułowa księżniczka.

Księżniczka Zelda spędza większość Breath of The Wild zamknięta w zamku Hyrule, razem z niezbyt sympatycznym Ganonem. Jednak powstaje modyfikacja, która pozwoli przeżyć przygody w tym fantastycznym świecie jako urocza bohaterka. 

Recenzja: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Wszystko zaczęło się od dwóch moderów: WilianZilv oraz Skrillera. Próbowali oni nanieść model Zeldy na postać Linka, aby pozwolić graczom bawić się jako popularna księżniczka. Ich starania przykuły uwagę innego modera Ainza. Projekt spodobał mu się na tyle, że zaoferował pomoc w jego rozbudowie. Od tamtej chwili moderzy nie tylko pracują nad podmianą modelu, ale też zmianami w zabawie, muzyce czy fabule. Zelda Conversion Project rozrósł się do ogromnych rozmiarów i obecnie pracuje nad nim ponad 20 ludzi. 

Zelda Conversion Project - Gameplay

Wstępna wersja moda zostanie wypuszczona niedługo. Póki co na wersji Wii U, ale twórcy chcą przenieść też swoje dzieło na Switcha. Nie wiedzą tylko, w jaki sposób.

Źródło: https://kotaku.com/ambitious-mod-reworks-breath-of-the-wild-to-make-zelda-1825834396

Tagi: Nintendo Nintendo EPD The Legend of Zelda: Breath of the Wild wideo