Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.05.2018 10:49
Nvidia wycofuje się rakiem z programu GPP
620V

Nvidia wycofuje się rakiem z programu GPP

Nvidia postanowiła zaskoczyć wszystkich i wycofać się z kontrowersyjnego programu GeForce Partner Program, który był krytykowany od momentu jego ujawnienia.

GeForce Partner Program, w skrócie GPP, na papierze miało wspomagać producentów kart graficznych, którzy otrzymywali by od Nvidii dodatkowe wsparcie promocyjne i marketingowe w przypadku swoich produktów. Okazało się jednak, że przystąpienie do tego programu wymuszało na firmach wyłączność w przypadku nazewnictwa swoich kart.

NVIDIA pomaga przy tworzeniu Shadow of the Tomb Raider

Krytyka spłynęła z każdej strony, ale firmy i tak przystępowały do programu. Mówiono, że głównie z powodu cichych nacisków Nvidii, która miała niby grozić konsekwencjami (choć tego nikt nigdzie nie potwierdził) za odmowę. I gdy wydawało się, że jak zwykle bywa w branży - sprawa rozejdzie się po kościach, Nvidia postanowiła wykonać zwrot o 180 stopni.

Wczoraj ujawniono, że GPP kończy żywot zanim go na dobre zaczęło. Technologiczny gigant decyzję uzasadnia ogromną i niesprawiedliwą według nich krytyką, a także złej atmosfery jaka wytworzyła się wokół ich pomysłu.

GPP miało jeden cel - uprościć graczom kupowanie kart graficznych tak, by ci wiedzieli co dostają.

Brzmi na blogu Nvidii.

Mnóstwo powiedziano o naszym programie. Plotki, kłamstwa i niesprawiedliwe opinie zaszły za daleko. Dlatego zamiast z tym walczyć i prostować - anulujemy nasz program.

Skoro jednak Nvidia twierdzi, że krytyka była niesprawiedliwa i o GPP mówiono nieprawdę, to przecież wytłumaczenie innym swojego pomysłu, jeśli ten nie był podszyty złymi intencjami, nie powinno sprawiać problemu tak dużej firmie, prawda?

No, chyba, że ktoś przekalkulował sobie prostą sprawę - nie da się wymyślić takiej ściemy żeby ktokolwiek w nią uwierzył.

Źródło: https://blogs.nvidia.com/blog/2018/05/04/gpp/

Tagi: gpp nvidia pc