Kacper Mądry Kacper Mądry 04.05.2018 19:58
Kolejny spadek sprzedaży tabletów
880V

Kolejny spadek sprzedaży tabletów

Tablety z roku na rok sprzedają się coraz gorzej. Co może być przyczyną kolejnych spadków?

Najnowsze dane nie napawają optymizmem fanów tabletów. Sprzęt cieszy się coraz mniejszą popularnością.

OnePlus 6 na nieoficjalnych zdjęciach!

Nowe dane wskazują na coraz mniejsze zainteresowanie nowymi modelami tabletów. Już od dłuższego czasu mało co słyszeliśmy o nowych modelach urządzeń. W ostatnim okresie pojawiło się jednak kilka plotek o nowych planach producentów, jednak najwyraźniej wszystko co jest przygotowywane, to proste odświeżenia aktualnych modeli.

Pierwszy kwartał 2018 roku to 33 miliony tabletów, które trafiły do sklepów. Jest to spadek o 14,9% w porównaniu do poprzedniego, analogicznego okresu. Przyrównując dane do 2017 roku widzimy spadek zainteresowania o 28,2%. Jak bardzo jest źle? Jest to czternasty z rzędu spadek popularności tabletów.

Jaka przyszłość czeka niegdyś popularne urządzenia? Możliwe, że dobrym rozwiązaniem jest pomysł Apple. Firma zaprezentowała niedawno nowego iPada, którego funkcje zostały rozwinięty pod kątem nauki w szkołach. Gigant z Cupertino oferuje programy zniżkowe dla placówek oświaty, które mają zostać zachęcone do porzucenia standardowych podręczników na rzecz tabletów. Opublikowane dane wskazują, że liderem rynku tabletów jest Apple.

iPad - reklama "Zadanie domowe"

 

Źródło: https://www.digitimes.com/news/a20180430PD209.html

Tagi: tablet