Kacper Mądry Kacper Mądry 04.05.2018 17:22
Oficjalne esportowe monitory dla PlayStation 4
928V

Oficjalne esportowe monitory dla PlayStation 4

PlayStation stara się coraz mocniej wejść w rynek esportu. Dział przynoszący setki milionów przychodu nie mógł zostać zignorowany przez Sony.

Już teraz możemy kupić specjalne, profesjonalne pady dla graczy esportowych, a wkrótce do naszych domów mogą trafić monitory dla PlayStation 4. Czym mają się one różnić od tradycyjnych modeli?

Cherry KC 6000 Slim. Designerska klawiatura z wytrzymałymi przyciskami

Za produkcję monitorów ZOWIE RL odpowiada BenQ. Znany producent postawił sobie za cel przygotowanie sprzętu, który jak najlepiej poprawi grę zawodowych graczy. Firma wiedziała, że nie ma sensu chwalić się częstotliwością odświeżania i tym podobnymi sprawami, ponieważ dotyczą one głównie komputerów PC, a PlayStation 4 ze swoimi ograniczeniami sprzętowymi potrzebuje innych dodatków. Cel najwyraźniej udało się osiągnąć, ponieważ Sony projekt pochwaliło i od teraz sygnuje monitory jako oficjalny licencjonowany produkt.

Czym zatem chwalą się monitory ZOWIE RL? Jedną z ich funkcji jest możliwość rozświetlania wyjątkowo ciemnych elementów na ekranie. Pozwoli to np. łatwiej dostrzec wroga w grach FPS. Oczywiście nie działa to tak dobrze, jak jest to zaprezentowane poniżej, jednak każdy powinien załapać o co mniej więcej chodzi.

zowie rl

Monitory z serii ZOWIE RL oferują od dwóch do trzech gniazd HDMI, co na pewno jest przyjemnym dodatkiem gdy chcemy do jednego ekranu podpiąć komputer i konsolę naraz. BenQ wspomina również o niskim opóźnieniu w przesyle obrazu z konsoli na ekran co ma umożliwić sprawną reakcję gracza.

Colour Vibrance pozwala za to na takie dostosowanie barw na ekranie, dzięki którym bez problemu uwypuklimy jeden kolor na tle drugiego. W Pro Evolution Soccer czy serii FIFA piłka powinna zawsze znacząco się wyróżniać na tle murawy. Monitory posiadają również specjalną ramkę wokół ekranu, która nie będzie odbijać światła z ekranu, powodując zmęczenie oczu.

zowie rl

Wszystkie modele ZOWIE RL posiadają ruchomy stojak, którym dostosujemy ekran do wysokości oczu oraz mają wbudowane głośniki.

zowie rl

Monitory powinny wkrótce trafić do sprzedaży w tradycyjnych sklepach. Niecierpliwi mogą już teraz kupić esportowy sprzęt na stronie producenta. Ofertę znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/04/30/introducing-the-zowie-rl-esports-monitor-series-for-playstation-4/

Tagi: benq esport zowie rl