Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.05.2018 22:10
AMD zaczyna przygotowywać sample procesorów w 7 nm
597V

AMD zaczyna przygotowywać sample procesorów w 7 nm

AMD w trakcie prezentacji wyników finansowych za ostatni kwartał fiskalny zapewniło, że prace nad kolejną generacją procesorów Zen przebiegają pomyślnie i aktualnie przygotowywane są sample w procesie technologicznym 7 nanometrów.

W obliczy problemów Intela z przejściem na proces 10 nm, AMD może być spokojne. Firma pod przewodnictwem Lisy Su bez większych problemów przesiada się z 14 nm na proces 7 nm w produkcji procesorów. Zen 2, który ma być kolejną generacją procesorów Ryzen pojawi się w 2019 roku.

Główny architekt Ryzena przeszedł do Intela

W trakcie konferencji z inwestorami, Lisa Su zapewniła, że AMD nie ma żadnych problemów z przesiadką na niższy proces technologiczny i prace przebiegają bez większych problemów.

Mamy GPU oparte na rdzeniu Vega w procesie 7 nm, które doczeka się swoich sampli za jakiś czas. Mamy procesory serwerowe w 7 nm, które także doczekają się swoich sampli. No i oczywiście mamy produkty zaplanowane na 2019 rok. To bardzo, bardzo ruchliwy dla nas okres. Ale jesteśmy zadowoleni z tego, że wypełniamy nasze plany.

Powiedziała inwestorom Lisa Su.

Przesiadka z 14 nm na 7 nm pociągnie za sobą optymalizację instrukcji na zegar (IPC), zmniejszy pobór energii oraz wydzielane ciepło, co pozwoli na osiągnięcie wyższego taktowania na procesorze. Usprawnione mają zostać także rdzenie i cache procesora. Jeśli Zen 2 będzie tak udane jak Ryzen, to Intel poczuje jeszcze mocniejszy oddech konkurenta na plecach.

Źródło: https://seekingalpha.com/article/4165998-advanced-micro-devices-amd-q1-2018-results-earnings-call-transcript?part=single

Tagi: amd amd zen 2 lisa su

Nie przegap